MojAndroid

V apríli sa objavil úplne nový dizajn aplikácie Gmail s novými funkciami, ako je odloženie mailov, inteligentnými odpoveďami, či offline podporou. Podľa nových informácií, spoločnosť Google pracuje na novej funkcii, ktorú nazýva “confidential mode”. Môžeme to chápať ako akýsi “dôveryhodný režim”, v ktorom môžeme zapnúť funkciu, ktorá sa postará o to, aby odoslaný mail po uplynutí istého obdobia automaticky exspiroval. Google to oznámil cez oficiálny účet na sociálnej sieti Twitter.

Súkromné konverzácie s mnoho obmedzeniami

Google ďalej tvrdí, že používatelia môžu posielať správy a prílohy v tomto režime služby Gmail, aby chránili citlivé informácie pred neoprávneným prístupom. Odosielateľ môže nastaviť presný dátum uplynutia platnosti správ, alebo kedykoľvek zrušiť prístup k správe. Príjemcovia týchto správ budú mať možnosti, ako preposlať, kopírovať, vytlačiť, či stiahnuť správu s prílohou úplne zakázané. Nuž, príjemcovi sa už nedá zabrániť tomu, aby z daného mailu robil rôzne snímky obrazovky, alebo iné externé záznamy.

Spoločnosť Google ďalej upozorňuje, že ľudia, ktorí majú vo svojom počítači rôzne programy na zlomyselné účely, budú môcť prekročiť tieto pravidlá a majú následne prístup k preberaniu obsahu správy. V klasickej verzii Gmailu na desktope tento režim nie je dostupný, dokým neprejdete na novú verziu internetového klienta. Na Android smartfóny sa táto funkcia už pomaly rozširuje.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Ako prejsť na nové Gmail rozhranie? | NÁVOD
Náš tip
V aplikácii Gmail už môžete vypnúť radenie e-mailov do konverzácií
Náš tip
Aplikácia Gmail vo verzii v8.6 prináša množstvo noviniek
18.8.2018
Zdroj: XDA developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+