MojAndroid

Zdieľanie vašej geografickej polohy má niekoľko nesporných výhod ale aj negatív. Venujme sa teraz tým pozitívam. Okrem toho, že môžete pomocou polohy jednoduchšie vysvetliť priateľom, kde práve ste a za ako dlho prídete, tak môžete napríklad aj sledovať, kade sa pohybuje váš kamarát a cez telefón ho navigovať ku vám domov. Takto by sme mohli pokračovať ešte dosť dlho a na konci by sme získali vcelku bohatý zoznam dôvodov, prečo si nainštalovať aplikáciu Glympse.

Glympse je jednoduchá, bezpečná a rýchla služba na zdieľanie geografickej polohy. Pomocou špeciálneho kódu, ktorý pošlete hocikomu pomocou SMS alebo e-mailu, môžete zdieľať svoju polohu bez toho, aby si prijímateľ musel čokoľvek inštalovať. Odkaz si jednoducho otvorí v internetovom prehliadači na svojom počítači alebo priamo vo svojom Android zariadení a na mape okamžite uvidí, kde sa momentálne nachádzate, akou rýchlosťou sa pohybujete a kde smerujete.

    

Okrem toho aplikácia Glympse podporuje aj pokročilé nastavenia zdieľania vašej polohy, ako napríklad časový interval, v ktorom vás prijímateľ kódu môže sledovať. Na zdieľanie vášho lokalizačného kódu nie je potrebná žiadna registrácia a jediné, čo pri zdieľaní potrebujete, je pripojenie k internetu a GPS. Ako bonus aplikácia ponúka widget, pomocou ktorého môžete vašu polohu zdieľať ešte rýchlejšie.

     

Aplikácia Glympse ponúka pekne spracované, jednoduché a intuitívne prostredie. Samozrejme, že môžete súčasne zdieľať vašu polohu aj medzi viacerých vašich známych, rovnako ako môžete na mape súčasne sledovať viacero pohybujúcich sa objektov. Celkovo musíme túto aplikáciu pochváliť, nielen čo sa spracovania týka, ale aj myšlienky, ktorá si získala niekoľko ocenení.  

Ak sa vám Glympse zapáčil, môžete si ho stiahnuť pomocou nášho widgetu na Google Play Store nižšie. Aplikácia je samozrejme dostupná bezplatne a jediné, čo potrebujete, je zariadenie s OS Android 1.6 a novším. V komentároch nám môžte písať, aké ďalšie výhody vidíte v zdieľaní vašej geografickej polohy, samozrejme bezpečnou cestou, akú Glympse ponúka.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

19.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+