MojAndroid

Každý rok organizuje asociácia GSM prestížne podujatie Global Mobile Awards, ktoré vyhlasuje víťazov v rôznych kategóriách mobilných technológií. Anketa má vo svete zvučné meno, keďže na hlasovaní sa podieľa až 300 odborníkov z priemyslu, žurnalistov, akademikov, analytikov a predstaviteľov mobilných operátorov. Ide tak o ľudí zdatných vo svojom obore a spoločnými silami sa snažia nájsť tie zariadenia, ktoré si za uplynulý rok zaslúžia najviac pozornosti. Uzávierka prihlášok do podujatia bola v novembri, takže výsledkom ankety sú najlepšie zariadenia za minulý rok.

Samotná anketa ponúka obrovské množstvo kategórií, no medzi nimi sa nájdu aj také, ktoré budú zaujímať aj vás. V prestížnej kategórii “Najlepší smartfón” si ocenenia odniesli Apple iPhone 6 a LG G3. Za najlepší smartfón s nízkou cenovkou bola označená Motorola Moto E (1. generácia), takže v kategórii týkajúcej sa mobilných smartfónov mali zariadenia s Androidom viacnásobné zastúpenie.

Recenzia LG G3

Spomedzi ostatných kategórií môžeme spomenúť “Najlepší tablet”, kde zvíťazil Microsoft Surface Pro 3. Najlepším nositeľným technologickým produktom sa stali inteligentné hodinky Motorola Moto 360 a za najlepší bezpečnostný systém bol označený produkt KNOX Workspace od Samsungu. Ak máte záujem pozrieť si víťazov všetkých kategórií, podrobný zoznam nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: Global Mobile Awrads via GSMarena

5.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+