MojAndroid

Populárny nástroj pre tvorbu a zdieľanie vtipných GIF animácií teraz prichádza do vašich mobilných webových prehliadačov. Nepotrebujete žiadnu mobilnú aplikáciu. Ide tak o ďalšiu alternatívu pri tvorbe GIF animácií napríklad z vašich fotiek z rôznych výletov.

Všetky efekty priamo v mobilnom prehliadači

Náš tip
Spoločnosť Google prináša novú aplikáciu na tvorbu videí či GIF animácií

Celá práca na animácii sa odohráva práve v mobilnom prehliadači. Stačí prejsť na stránku služby GIF Maker od Giphy a následne si vybrať obrázky či videá zaznamenané vo vašom telefóne. Môžete tiež skopírovať URL adresu so súbormi, ktoré chcete použiť. Následne prichádza úprava GIF animácie v podobe rôznych nápisov, nálepiek, trblietavých efektov, filtrov a ďalších “hračiek.”

Na desktop verzii nenájdete všetky kreatívne efekty pre úpravu a tvorbu vašich GIF. Naopak na mobilnom prehliadači to dokážete priamo a bez sťahovania akejsi mobilnej aplikácie. Giphy ako tvorca služby v októbri vydalo vyhlásenie, že až 100 miliónov denných používateľov tejto služby vytvorí, zdieľa či odošle až 1 miliardu GIF animácií každý deň. To je naozaj úctyhodné číslo, avšak údaj o tom, koľko z týchto animácií vzniklo prostredníctvom mobilného telefónu nie je známy.

Náš tip
Milióny ľudí sledovali falošný živý prenos. Išlo o umelo vytvorené GIF

Používate GIF animácie ako súčasť vašej konverzácie? Poznáte službu Giphy a ich GIF Maker? Svoje otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

-> Vyskúšajte si vytvoriť GIF v prehliadači aj vo vašom smartfóne <-

Verzia: 2.7.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.7.6
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget

27.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+