MojAndroid

Len niekoľko dní dozadu sa na portáli gsmarena.com objavila informácia o ďalšej aplikácii, ktorú si Facebook kúpil za nemalé peniaze. Konkrétne ide o aplikáciu GIPHY. Tá slúži predovšetkým na vytváranie pohyblivých animovaných obrázkov a na ich následné zdieľanie. Facebook pravdepodobne túto kúpu plánoval už dlhšie, keďže sú známe aj plány, ktoré Facebook s touto aplikáciou má.

GIPHY ako súčasť aplikácií patriacich Facebooku

Od príchodu tejto služby na smartfóny so systémom Android, bola súčasťou aplikácie Messenger a slúžila prioritne na vyhľadávanie a zdieľanie gifov. Neskôr vznikla aj samostatná aplikácia, ktorá taktiež plnila len účel vyhľadávača s možnosťou následného zdieľania. Neskôr bola aplikácia vylepšená a bola pridaná možnosť vytvárania gifov, čo podporilo čiastočnú integráciu GIPHY aj do aplikácií ako napríklad Instagram či Whatsapp.

giphy

 

Je veľa dôvodov, prečo sa službu GIPHY rozhodol Facebook kúpiť. Jedným z nich by mohlo byť aj to, že sa postupom času stáva čoraz populárnejšou a údajne až 50 percent prevádzky GIPHY spadá pod servery Facebooku. Kúpa tejto platformy ho stála 400 miliónov USD, pričom teraz plánuje integrovať jej knižnice do takmer všetkých svojich aplikácií.

Zodpovednosť pripadne tímu vývojárov Instagramu

Pravdepodobne už mala spoločnosť s aplikáciou plány vymyslené. GIPHY bude mať pod záštitou tím vývojárov Instagramu. Tí sa budú údajne snažiť o čo najlepšiu integráciu, tak, aby používateľom čo najviac zjednodušili zdieľanie gifov v správach a príbehoch.

Pre používateľov aplikácie GIPHY sa zatiaľ nič nemení a všetko ostáva tak, ako bolo predtým.

Náš tip
Messenger Miestnosti: videohovory pre 50 používateľov už aj cez Facebook
17.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+