MojAndroid

Jednou z najžiadanejších inovácií, ktoré používatelia smartfónov požadujú je predĺženie výdrže na jedno nabitie. Hoci výrobcovia sa do svojich zariadení snažia vtesnať čo najúspornejšie komponenty a batérie s veľkými kapacitami, stále sme sa vo výdrži nepokročili natoľko, aby vydržali viac ako jeden alebo dva dni aktívneho používania. Zmeniť to chce čínsky výrobca Gionee, ktorý má predstaviť smartfón s dvoma batériami a výdržou až štyri dni.

Stále sa nevie, ako má systém od Gionee fungovať, pravdepodobne ale použije dvojicu batérií, ktoré budú fungovať podobne, ako to predostrel už Microsoft minulý rok. Podľa neho je pri napájaní efektívnejšie použiť batérie optimalizované pre väčšie či menšie zaťaženie. Dve menšie lítium-iónové batérie budú zabudované do jednej, jedna z nich však bude optimalizovaná tak, aby efektívne pracovala s veľkým prúdom, napríklad pri hraní hier. Druhá bude navrhnutá pre dodávky malých prúdov, pre prípady, keď je telefón v pohotovostnom režime. Výdrž batérie sa pri testovaní prototypov Microsoftom ukázala byť o 20-50% lepšia, než v prípade tradičnej batérie.

Ako však bude dvojicu batérií využívať spoločnosť z Číny je otázne.

Zdroj: gizmochina

25.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+