MojAndroid

Gionee nie je príliš známy výrobca a tak sa snaží zaujať aspoň minimálnou hrúbkou svojich smartfónov. Vo februári predstavil svoj model Elife S5.5, ktorý bol vtedy zrejme najtenším smartfónom na svete s hrúbkou len 5,5 mm a prekonal tak dovtedajší rekord telefónu Vivo X3, ktorý meral na hrúbku 5,75 mm. Výrobcovi to však nestačilo a teraz uvádza nový model Elife S5.1, ktorého hrúbka bola opäť zredukovaná.

Náš tip
Gionee Elife S5.5 je najtenší smartfón na svete

Ako naznačuje názov, tento smartfón je ešte tenší a na hrúbku meria len neuveriteľných 5,15 mm. Je až zarážajúce, že sa výrobcovi podarilo do tak tenkého tela „napchať“ všetok hardvér a vyriešiť umiestnenie a upevnenie konektorov. Gionee Elife S5.1 je tenší než napríklad ceruzka Slim Jim, pričom jeho ďalšie rozmery sú 139,8 x 67,4 mm. Dizajnovo je tento smartfón tiež pekný, hoci sa nápadne ponáša na iný známy nemenovaný smartfón.

Gionee Elife S5.1 b Gionee Elife S5.1 a

Hardvérovými špecifikáciami sa nový Gionee radí do strednej triedy, pričom displej sa oproti predchodcovi zmenšil z 5 na 4,8 palca a aj rozlíšenie kleslo z Full HD na HD. Zadný fotoaparát má 8 Mpix a predný 5 Mpix, čo by malo postačovať pre priaznivcov selfies. Srdcom zariadenia je procesor Snapdragon 400 taktovaný na 1,2 GHz a doplnený 1 GB pamäte RAM. Vnútorné úložisko má veľkosť 16 GB, bez možnosti rozšírenia pamäťovou kartou. Operačným systémom je Android 4.3 s užívateľským rozhraním výrobcu Amigo 2.0.

Gionee Elife S5.1 c

Napriek tenkému telu sa výrobcovi podarilo dostať do tela 2100 mAh batériu, takže vzhľadom na nižšie rozlíšenie a menej výkonný hardvér by ani výdrž nemusela byť zlá. Gionee Elife S5.1 sa začína predávať teraz v septembri v Číne, cena však zatiaľ nebola zverejnená. Dostupnosť v našich končinách je však prakticky vylúčená, takže prípadní záujemcovia budú musieť pohľadať iné distribučné kanály.

Zdroj: phonearena.com

1.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+