MojAndroid

Android 2.3 Gingerbread debutoval v decembri 2010, ale do novembra 2011 Gingerbread predstihol svojho predchodcu Android 2.2 Froyo. Najnovšia štatistika ukazuje, že Gingerbread dosiahol podiel  43,9 percenta v posledných dvoch týždňoch, a tým prvý krát predstihol Froyo, ktorý dosiahol 40,7 percenta.

Zdalo by sa, že celé to trvalo rok, ale existuje niekoľko faktorov, ktoré tieto výsledky ovplyvnili. Gingerbread bol dlho dostupný len na zariadeniach Nexus S, Nexus One a na telefónoch s vlastnou ROM. Trvalo istú chvíľu, pokiaľ výrobcovia upravili Gingerbread pre svoje zariadenia a posledným faktorom je aj fakt, že s Froyom boli predávané telefóny a zariadenia aj počas roku 2011.

Niekoľko populárnych zariadení, ako je HTC Thunderbolt, sa aktualizácie dočkali len v niekoľkých posledných dňoch. Podobné zariadenia prispeli k dnešnému stavu. Aj napriek tomu, že Froyo bol porazený, zdá sa, že ešet dlho o ňom budeme počuť a 40,7 percenta bude len pomaly ustupovať novým verziám Androidu. Froyo totiž funguje na desiatkach miliónov zariadení, ktoré nemajú žiadnu istotu, že sa dočkajú aktualizácie na vyššiu verziu. Nakoniec, je ešte niekoľko miliónov zariadení, ktoré poháňa Eclair.

Zdroj: Android Developer

 

8.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+