MojAndroid

Platforma Android je jedna z najrýchlejšie sa vyvíjajúcich platforiem na trhu, Google pracuje na bezpečnosti a aktuálnosti systému, OEM a výrobcovia sú tlačení do vydávania posledných verzií pre svoje zariadenia.

Na trhu sa, napriek snahe o aktualizáciu, momentálne vyskytuje šesť verzií Androidu (Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread a Ice Cream Sandwich). Je to spôsobené hlavne zastaralým hardvérom, pre ktorý nie vždy najnovšia verzia vyhovuje a aj tým, že výrobcovia nepredávajú svoje zariadenia vždy s najnovšou verziou Androidu. Android 2.3.x predstavuje 50,51% všetkých inštalácií Androidu, zatiaľ čo ostatné verzie stále predstavujú celkom 47 % (rozdiel tvorí Honeycomb na tabletoch).

Zatiaľ čo Ice Cream Sandwich je relatívne nová verzia, a preto sa ešte nedostala do množstva zariadení, resp. nie je na trhu toľko zariadení s ICS, Froyo si udržiava stále neuveriteľných 35,3%, Eclair beží na 9,6%. Existuje tiež 1,3% zariadení so systémom Donut, a verte tomu či nie,  0,8% telefónov poháňa ešte stále Cupcake.

Zdroj: Android Developer

6.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+