MojAndroid

Hra Pokémon Go pred dvoma rokmi jednoznačne definovala koncept AR hier (hry rozšírenej reality). Prostredníctvom kamery smartfónu a GPS prepojila reálny svet s herným svetom populárnej videohernej série spoločnosti Nintendo a televízneho seriálu 90. rokov. Veľa ľudí, ktorí tejto hre podľahli, so svojimi smartfónmi priamo na ulici chytali vzácnych pokémonov, čo často viedlo aj k dopravným nehodám. Na populárnu hru neskôr nadviazali ďalšie tituly ako Jurrasic World s dinosaurami alebo The Walking Dead so zombie tématikou. Najnovšou variáciou na Pokemón Go je hra Ghostbusters World. Pokiaľ vám nie sú cudzie komédie z 80. rokov, viete, akým smerom sa bude téma hry uberať.

Hra vychádza z filmu Krotitelia duchov (Ghostbusters), ktorý v roku 1984 natočil režisér slovenského pôvodu Ivan Reitman. Hlavnú rolu stvárnil komik Bill Murray a o 5 rokov neskôr sa film dočkal aj nemenej úspešného pokračovania. Film sa točil okolo skupinky vedcov, ktorá s pomocou vlastnej technológie a pascí chytala duchov v New Yorku. Koncept hry je rovnaký. Vašou úlohou je skrz kameru smartfónu chytať na rôznych verejných miestach pomocou rôznych pascí duchov z tohoto legendárneho filmu. Hra je síce zdarma, ale in-app platby sa môžu vyšplhať až do výšky 99 dolárov.

Verzia: 1.10.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.10.0
Aktuálna cena: Zdarma
24.10.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+