MojAndroid

Pokiaľ máte počítač so systémom Windows, ktorý využívate často aj na hranie hier, tak by vás novinka s názvom GestureWorks Gameplay mohla zaujať. Ide o aplikáciu dostupnú v službe Steam, ktorá ponúka ako doplnok samostatnú aplikáciu pre Android smartfóny a tablety. Jej nainštalovaním sa z vášho mobilného zariadenia stane virtuálny joystick, ktorým môžete ovládať svoje PC hry z pohodlia gauča bez toho, aby ste potrebovali klávesnicu. Ako to celé funguje, zobrazuje video umiestnené nižšie.

Aplikácia GestureWorks Gameplay pracuje zatiaľ korektne len na platforme Windows 8, pričom vývojári pracujú na rozšírení jej kompatibility. Smutnou správou je aj cena, za ktorú je celé toto riešenie dostupné – až 15 USD. Za podobnú cenu si môžete zakúpiť klasický herný ovládač s lepšou kompatibilitou a možno aj funkcionalitou.

Zdroj: Engadget

28.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+