MojAndroid

Google predstavil len nedávno smartfóny Pixel a s nimi aj podporu pre gestá na snímači odtlačkov. Tie však boli dostupné len na spomínaných zariadeniach od Googlu a nefungovali na iných smartfónoch. Keďže bol ale dopyt po takéto funkcie naozaj veľký, začali vznikať prvé aplikácie, ktoré prinášajú tieto funkcie aj do iných zariadení. Jednou z nich je aj aplikácia Fingerprints Gestures.

Aplikácia je sama o sebe veľmi jednoduchá. Dovoľuje vám nastaviť gesto pre dlhšie podržanie prstu na snímači, pre rýchly dotyk a pre dvojité stlačenie. Na výber máte množstvo funkcií a možností, napríklad zapnutie akejkoľvek aplikácie, otvorenie lišty s upozorneniami, či prechod na domácu obrazovku. Nastaviť si môžete aj dĺžku odozvy a reakciu len na registrované odtlačky prstov.

Výhodou aplikácie je to, že je dostupná bezplatne, nevýhodou zas to, že sa v notifikačnej lište zobrazuje permanentné upozornenie, bez ktorého by aplikácia nefungovala. Ak ale máte zariadenie s Androidom 6.0 a snímačom odtlačkov, mali by ste ju rozhodne aspoň vyskúšať. Odkaz na stiahnutie nájdete nižšie.

Verzia: 1.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8
Aktuálna cena: Zdarma
14.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Mazec

  Note 4 – není kompatibilní…

 • PeterR

  Naozaj nepraktické na S5 CM14.1
  Musím po snímači odtlačku potiaknuť nestačí priložiť naozaj je to blbosť

 • FARAMUZ

  Oneplus 3 nieje kompatibilne???

 • miro

  Huawei P9 Plus nie je kompatibilny

 • Rhames

  Kukam ze vsetkym to funguje?

 • Adam

  Samsung Note 4 nekompatibilny?

+