MojAndroid

Generálny riaditeľ spoločnosti ESET Richard Marko sa stal Manažérom roka 2015. Ocenenie mu v utorok večer udelil ekonomický týždenník TREND na svojom výročnom podujatí TREND TOP 2015. V hlasovaní rozhodovali osobnosti slovenskej ekonomiky a čitatelia portálu eTrend.sk, do ankety týždenník nominoval desať manažérov slovenských firiem.

ESET sa zároveň v kategórii TREND TOP Firma roka 2015 umiestnil na druhom mieste, čím obhájil svoju minuloročnú pozíciu. V tejto kategórii rozhodovali finančné ukazovatele ako zmena tržieb, prevádzkový zisk + odpisy/tržby, celkové tržby, majetok a rentabilita kapitálu. Spoločnosť sa v minulosti na vrchole tohto rebríčka umiestnila až trikrát.

Richard Marko sa stal generálnym riaditeľom ESETu 1. januára 2011, na tejto stoličke nahradil Miroslava Trnku. „Čakala ho neľahká misia: pretvoriť úspešný start-up na životaschopnú korporáciu. TREND jeho počínanie sledoval,“ odôvodnil týždenník nomináciu Marka do tejto ankety. V spoločnosti začínal ako analytik infiltrácií a softvérový vývojár, neskôr sa stal softvérovým architektom a následne technologickým riaditeľom. V roku 2015 sa stal v prieskume poradenskej spoločnosti PwC a magazínu Forbes najrešpektovanejším generálnym riaditeľom. V roku 2011 zase získal ocenenie IT osobnosť roka.

Zdroj: tlačová správa

12.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+