MojAndroid

Netbooky a PDAčka boli svojho času veľmi populárne zariadenia, ktoré boli symbolom technologického pokroku. Najmä v dobách spred desiatich rokov znamenalo vlastniť PDA určitú prestíž, pretože išlo o veľmi drahé a nie pre každého dostupné zariadenia. Dnes sa svet zmenil. PDAčka sa úplne vytratili a nahradili ich smartfóny a ako sa ukázalo, tak netbooky znamenali len dočasný ošiaľ, ktorý ľudí veľmi rýchlo omrzel. Je tomu však skutočne tak? Čo by ste povedali na spojenie smartfón+netbook. Presne takým je nové zariadenie Gemini, ktoré hľadá financovanie na portáli IndieGoGo.

gemini7

Gemini je Androidom poháňaný netbook/PDA, ktorý má však vlastnú vyklápateľnú klávesnicu a konektivitu, ktorou dnes disponuje už väčšina smartfónov. Zariadenie však nemusí, ale môže, podporovať 3G/4G konektivitu, musíte si zakúpiť len ten správny model. Samotná konštrukcia prichádza v štýle vyklápačky, takže 5,7 palcový QHD+ displej (2880×1440 px) je viditeľný až po otvorení zariadenia.

gemini3

Jadrom celého zariadenia je 10-jadrový procesor, pravdepodobne MediaTek Helio X25, ktorý dopĺňa aj 4GB operačná pamäť RAM a 64GB interné úložisko doplnené o slot pre pamäťové karty microSD. Gemini má aj veľkú batériu s kapacitou 8000 mAh, ktorá dokáže v pohotovostnom režime zariadenie napájať po dobu dvoch týždňov. Zaujímavosťou je, že s Gemini nie ste odkázaní iba na operačný systém Android, ale dokáže bootovať aj Linux. Vo výbave nájdete tiež 2 USB C porty, Bluetooth 4.0 a 5 Mpix prednú kameru.

https://www.youtube.com/watch?v=8Hl-LLC5iSc

Dobrou správou je, že Gemini už získal dostatok prostriedkov na to, aby mohol spustiť výrobu. Na Indiegogo sa jeho cena začína na 349 dolároch s tým, že prvé kusy sa začnú rozposielať až v novembri tohto roka.

Zdroj: Indiegogo

4.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+