MojAndroid

Aplikácia GeekBench patrí medzi najobľúbenejšie benchmarkové aplikácie v obchode Play. Je jednoduchá, nezaberá v zariadení veľa miesta a test prebehne veľmi rýchlo. Okrem toho meria výkon jedného aj všetkých jadier procesoru. Veľkou výhodou je aj fakt, že aplikácia je dostupná na viacerých platformách. Vďaka tomu ide o jeden z mála nástrojov, ktorý umožní porovnať výkon zariadení s rozličnými operačnými systémami. V obchode Play sa teraz objavila nová verzia aplikácie GeekBench 4, ktorá prináša niekoľko zaujímavých noviniek.

Tou prvou je ešte prepracovanejší benchmark procesoru. Vďaka tomu sú výsledky ešte reálnejšie a ešte lepšie odrážajú skutočný každodenný výkon zariadenia, nie iba jeho hrubú výpočtovú silu, ako je to v prípade niektorých iných benchmarkov. Výsledkom by tak mal byť rýchly a presný test, čo je už dlhšie výsadou aplikácie. Okrem toho v novej verzii pribudol aj test na meranie výkonu grafického čipu zariadenia. Na druhej strane, už tu nenájdeme test na meranie výdrže batérie. Ten sme ale aj tak veľmi neobľubovali, keďže odmerať spotrebu batérie skutočne nie je vôbec jednoduché a výdrž sa u každého používateľa veľmi líši. Aplikácia je už v najnovšej verzii dostupná v obchode Play a stiahnuť si ju môžete aj prostredníctvom nášho widgetu pod článkom. Okrem iného ponúka aj moderný Material dizajn, takže bude ešte lepšie ladiť so systémom Android.

Verzia: 4.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: GeekBench via Android Police

3.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+