MojAndroid

Inteligentné hodinky Samsung Gear S2 patria bez pochýb medzi najzaujímavejšie nositeľné zariadenia minulého roku. Absencia systému Android Wear ale spôsobila menšie množstvo aplikácií a možnosti prispôsobenia a aj napriek enormnej snahe vývojárov je potrebná pomoc samotných používateľov. Pre tých si Samsung nachystal šikovný nástroj Gear Watch Designer, ktorý umožní jednoducho vytvárať pozadia a ciferníky pre hodinky Gear S2 z pohodlia počítača bez nutnosti ovládať akékoľvek programovacie jazyky či náročné grafické nástroje.

Ide o skutočne zaujímavý nástroj, ktorý je aktuálne dostupný pre zariadenia s operačným systémom Windows a Max OS X. Okrem aplikovania a úpravy jednotlivých grafických prvkov vám umožní používať aj rôzne pravidlá, na základe ktorých sa vzhľad pozadia zmení. Môže ísť napríklad o pravidlo, ktoré mení dizajn pozadia na základe aktuálneho času, resp. úrovni slnečného svitu. Využiť tiež môžete funkciu na vytvorenie vlastnej PNG animácie a jej použitie pre pozadie na hodinkách.

gear-watch-designer-3

Celkovo tak ide o veľmi atraktívny nástroj, ktorý by svojou jednoduchosťou mal zaujať skutočne široké spektrum majiteľov hodiniek Gear S2. Výsledkom by tak mala byť oveľa širšia ponuka pozadí pre hodinky a aj celkovo vyššia atraktivita tohto  zariadenia.

Zdroj: Samsung via SamMobile

5.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+