MojAndroid

Smartfóny Google Pixel a Pixel XL sú v súčasnosti vlajkovými modelmi spoločnosti Google a disponujú tiež skutočne veľmi dobrými fotoaparátmi. Zadná 12,3 MPix kamera zachytáva vysokú úroveň detailov za rôznych svetelných podmienok vrátane slabého svetla či fotenia v interiéri.

Náš tip
Google pracuje na ďalšej aplikácií. Ponúkne nové možnosti na úpravu fotiek

Na blogu The X Company, patriacej pod spoločnosť Alphabet, boli teraz odhalené tajomstvá, ktoré stoja za skvelými výsledkami fotoaparátov použitých v modeloch Pixel. Za tie vďačíme okuliarom Google Glass. Ide o Gcam softvér, ktorý sa stará o obsluhu fotoaparátov vo viacerých produktoch spoločnosti Google.

Náš tip
Google údajne pripravuje vlastný smartfón s nízkou cenou, neponesie názov Pixel

Vývoj Gcam začal v roku 2011 s cieľom maximalizovať zážitok z kamery pre Google Glass. Okuliare Google Glass priniesli určité hardvérové obmedzenia. Potrebovali byť ľahké a prenosné, preto spoločnosť nepristúpila na riešenie v podobe hardvéru, ale práve v podobe softvéru Gcam.

Na fotografii jeden z prvých konceptov okuliarov Google Glass. Technológia Gcam vznikla práve pri vývoji týchto okuliarov.

Softvérové riešenie Gcam debutovalo v roku 2013 práve pri produkte Google Glass. Hlavnou úlohou bolo vytvorenie fúzie obrazu, ktorá spracuje rýchle sekvencie záberov do jedného, kvalitnejšieho obrazového výstupu. Úspech metódy Gcam priniesol snahu preniesť túto technológiu aj do smartfónov. Výsledkom bol režim HDR+ na smartfóne Google (LG) Nexus 5.

Náš tip
Fotky Google prinášajú ďalší užitočný nástroj – automatické vyváženie bielej farby

Práve režim HDR+ je v súčasnosti východiskovým režimom v prípade fotoaparátov pri modeloch Google Pixel a Pixel XL. Spoločnosť plánuje rozvíjať technológiu Gcam aj v budúcnosti. Jednou z možností je zlúčenie strojového učenia zo zdrojov Google a fotografie pre prínos lepšieho a efektívnejšieho využívania hardvéru v našich inteligentných telefónoch.

Zdroj: xda-developers

30.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+