MojAndroid

Google okrem mnohých iných úspešných aplikácií vlastní aj populárnu klávesnicu Gboard. Tá je rokmi stále viac a viac vylepšovaná a obohacovaná o rôzne prvky. Veľkým míľnikom bolo napríklad pridanie rukopisu, ktorý je dnes podporovaný vo vyše 200 jazykoch. Keďže je stále čo zlepšovať, Google aj prednedávnom oznámil niekoľko noviniek. O všetkom, na čo sa môžeme tešiť, informoval portál Android Police.

Zníženie oneskorenia a iné drobnosti

Google sa snaží pracovať nielen na zmenách, ktoré si používateľ všimne na prvý pohľad. Venuje sa aj tým, ktoré síce viete ľahko prehliadnuť, no určite vám spríjemnia každodenné používanie. Medzi také patrí aj novinka v podobe zníženého oneskorenia klávesnice. To znamená rýchlejšiu odozvu tlačidiel na dotyk.

gboard predikcia rukopisu

Okrem toho bola pridaná predikcia pre režim rukopisu. Ten vám tak navrhne slová, ak sa váš rukopis nebude dať správne prečítať. Zároveň vám budú navrhované rôzne slová podľa slovných spojení, ktoré často používate. Za zmienku stojí aj podpora rukopisu pre tibetský jazyk.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pre tablety prichádzajú aj okraje klávesnice a k tomu aj pár ďalších zlepšení. Hoci je zatiaľ predikcia rukopisu dostupná len pre angličtinu (US), čoskoro môžeme očakávať podporu pre ďalšie jazyky. Ak si chcete vyskúšať niektorú z týchto noviniek, stiahnite si APK súbor z tohto odkazu.

Náš tip
Najlepšie klávesnice pre operačný systém Android | Tipy redakcie

23.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+