MojAndroid

Dnes už nikto nepochybuje o tom, že Android a zariadenia pracujúce pod týmto operačným systémom sa stali celosvetovým fenoménom, ktorý rastie v segmente mobilných zariadení každým dňom. Podľa dostupných odhadov a predpovedí by sa Androidu malo dariť do budúcnosti natoľko, že v roku 2016 by sa mohol stať jednotkou medzi operačnými systémami s počtom až 2,3 miliardy zariadení, na druhej strane, terajšia jednotka v podobe Windows by v roku 2016 mala dosiahnuť „len“ 2,28 miliardy zariadení. Vyplýva to z odhadov prieskumu spoločnosti Gartner.

Ak sa pozrieme na terajší stav, vedie spoločnosť Microsoft s 1,5 miliardami zariadení, spoločnosť Google má v tomto čase približne 608 miliónov aktívnych zariadení. Zdá sa však, že do popredia sa začínajú dostávať mobilné zariadenia, keď predaj počítačov klesol o 8 percent. Nezabudnime ani na to, že Microsoft je tu niekoľko desaťročí, čo mu nahráva do karát. Rozdiel je však v distribúcii oboch operačných systémov a cene, čo určite nahráva na smeč operačnému systému Android. Navyše spoločnosť Google poskytuje okrem samotného operačného systému aj množstvo doplnkových služieb, ktoré sú priamo previazané s Androidom.

Zdroj: Reuters

25.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+