MojAndroid

Spoločnosť Gartner vydala najnovšiu správu za ostatný štvrťrok, a v tom poslednom, Android konečne prekonal 50 –tnú hranicu predaja. Konkrétne číslo sa zastavilo na 52 %. V rovnakom štvrťroku, spred roka, to bolo len 25 % celosvetového predaja, čo Androidu zaručuje absolútny posun o viac ako 100 -tný nárast za jeden rok.

Na druhom mieste skončil prekvapujúco Symbian, ktorý získal 16%, aj keď ich zisk nie je nijako zvlášť ohromujúci v porovnaním s iOS, ktorý dosiahol métu 15 %. Napriek týmto výsledkom, Symbian aj naďalej zapadá do zabudnutia.

RIM sa stále drží na 11%, nezaznamenal rapídny úbytok, no pokles s predchádzajúcim rokom a rovnakým obdobím tu je. Nasleduje Samsung Bada s 2,2% a Microsoft s pokorou sleduje dianie na poli smartfónov 1,5%. Takže popri všetkých správach o sporoch tu máme jednoznačný dôkaz, prečo sa Microsoft sústreďuje na licencie. Aj keď Microsoft nie je tak zlý, ako hovoria zaň jeho výsledky.

Pokiaľ ide o výrobcov a dodávateľov OEM, Samsung skončil na prvom mieste s predanými viac ako 24 miliónmi zariadení, s prehľadom pred iPhone. Treba však spomenúť, že predaj iPhone sa prejaví pravdepodobne až  nasledujúci štvrťrok, kedy na trh prišiel iPhone 4S.

Predpoveď na nasledujúce roky znie: Android bude používať viac ako polovica všetkých zariadení vo svete. A to bude už v roku 2013.

Zdroj: Gartner (november 2011)

 

18.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+