MojAndroid

Podľa výskumnej spoločnosti Gartner, predaj tabletov oproti minulému roku bude v roku 2012 na úrovni dvojnásobku roku 2011 a zaznamená rast 98 percent. Hlavným ťahúňom v tejto oblasti bude naďalej predaj tabletov spoločnosti Apple, no Android nebude zaostávať a rozdiel medzi oboma lídrami trhu by sa mal postupne znižovať. V roku 2012 by sa mal predaj ustáliť na úrovni 118 miliónov predaných zariadení, no predpoklad je, že lacné tablety v podobe Nexus tabletu môžu ešte zamiešať poradia konečné čísla. V roku 2016 by sa predaj mal ustáliť na úrovni až 369 predaných zariadení za rok.

Ak sa pozrieme na čísla Android tabletov a ich predpokladaného predaja, tento rok by mali Android tablety osloviť 37 miliónov používateľov a dosiahnuť by mali 32 percentný podiel na trhu. V roku 2016 by to malo byť až 137 miliónov zariadení a podiel na trhu by sa mal ustáliť na úrovni 45, 9 percenta. Uvidíme však, ako zamieša celé poradie spoločnosť Microsoft a vychádzajúci Windows 8. Podľa spoločnosti Gartner by to mal byť podiel len 17 miliónov zariadení v roku 2016 s podielom na trhu 11,8 percenta.

Zdroj, foto: Androidguys.com, Gartner

13.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+