MojAndroid

Potvrdzujú to najnovšie štatistiky spoločnosti Gartner, ktorá zverejnila výsledky stavu mobilného trhu za druhý 2Q 2012. V tomto období sa celosvetovo predalo viac ako 419 miliónov telefónov, čo predstavuje medziročný pokles o 2,3%. Len tretina z nich patrila do kategórie smartfónov a väčšina z nich (83%) niesla logo značky Samsung alebo Apple. Až 64,1% všetkých predaných smartfónov mali v sebe operačný systém Android.

Spoločnosť Samsung ťaží najmä z dobrej predajnosti svojich smartfónov s operačným systémom Android. Jej mobilné telefóny z radu Galaxy, predstavovali takmer polovicu všetkých predaných Android smartfónov a Galaxy SIII sa stal najlepšie predávajúcim sa Android telefónom v 2Q. Apple s jeho iPhoneom zaznamenal mierny medziročný nárast trhového podielu z 18,2 na 18,8% – pomalší rast v 2Q však môže mať za následok vyčkávanie zákazníkov na nový iPhone 5,ktorý by mal byť predstavený už v najbližšom mesiaci.

Ako to už býva zvykom, na posledných miestach sa opäť umiestnili operačné systémy Symbian, Bada s percentuálnymi zastúpeniami 5,9 a 5,2%, ktoré nasledujú  BlackBerry a Windows Phone s rovnakým podielom 2,7%.

Napriek tomu, že populárnosť Symbianu aj naďalej klesá, vybojovala si Nokia druhé miesto v počte predaných mobilných telefónov. Oproti minulému roku, kedy bola Nokia číslom jedna v predaji telefónov, to však opäť znamená prepad o jednu priečku a jej miesto najväčšieho predajcu mobilných telefónov zaujal Samsung.

Zdroj: gsmarena

14.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+