MojAndroid

Výrobca športového príslušenstva Garmin konečne po roku špekulácií vydal nové hybridné hodinky Garmin Vivomove Trend. Ako pripomína portál GSMArena, tak ide o prvé smart hodinky tejto značky s bezdrôtovým nabíjaním.  Jeho absencia bola zákazníkmi Garminu často kritizovaná.

Garmin Vivomove Trend sú vhodné aj pre plavcov

Vivomove Trend sú podľa očakávania hybridné smart hodinky kombinujúce monochromatický displej, ktorý dokáže zobraziť základné informácie, s klasickými ručičkami. Displej meria 25,6 x 18,8 milimetrov a pracuje s rozlíšením 254 x 346 pixelov. Samotné hodinky merajú 40,4 x 40,4 x 11,9 milimetrov, podporujú 20.milimetrové rýchloupínacie remienky a vážia 43,3 gramov.

Garmin Vivmove Trend | Zdroj: GSMArena.com

Podľa spoločnosti Garmin je telo hodiniek kombináciou rámu z nehrdzavejúcej ocele s puzdrom z polyméru vystuženého vláknami. Vivomove Trend sú samozrejme odolné voči vode vďaka certifikácii 5 ATM, takže sú vhodné aj pre povrchové plávanie. Výdrž  hodiniek je 5 dní respektíve 6 dní, keď sa používajú v režime bez smart funkcii. To nie je nejak extrémna výdrž na hybridné hodinky.

Prvé smart hodinky Garminu s bezdrôtovým nabíjaním

Pre nabíjanie nájdete v balení rovnakú klipsňu ako má napríklad prémiový model Garmin Marq 2. Klipsňa je zakončená USB-C konektorom, čo súvisí prijatím legislatívy EU, ktorá bude v týchto zariadeniach vyžadovať od roku 2024 tento typ konektoru. Kábel však vôbec nemusíte používať, pretože novinka je prvými smart hodinkami Garminu s podporou bezdrôtového nabíjania.

Farby | Zdroj: GSMArena.com

Novinkou je aj monochromatický OLED panel namiesto monochromatického LCD displeja, čím sa zlepšila čitateľnosť na slnku. Hodinkám bohužiaľ chýba GPS, ale majú barometer a podporu platieb Garmin Pay cez NFC čip. Vivomove Trend podporujú aj zvyčajný balík aplikácií a služieb pre smart hodinky Garmin, vrátane aplikácie Garmin Connect.

Vivomove Trend sú k dispozícii na objednávku v štyroch farbách a typoch remienkov za nasledujúce ceny:

  • Krémovo zlatý rám z nehrdzavejúcej ocele s francúzskym sivým puzdrom a silikónovým pásikom – 299 eur
  • Bridlicový rám z nehrdzavejúcej ocele s čiernym puzdrom a silikónovým pásom – 270 eur
  • Broskyňový zlatý rám z nehrdzavejúcej ocele s puzdrom zo slonoviny a silikónovým pásikom – 299 eur
  • Strieborný rám z nehrdzavejúcej ocele s hmlovo sivým puzdrom a silikónovým pásikom – 270 eur
Náš tip
Realme 10 Pro Coca-Cola Edition je oficiálne predstavený
12.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+