MojAndroid

Nové zariadenie Garmin Varia Vision je snom každého cyklistu. Ide o rozšírenú realitu, ktorá funguje na podobnom princípe ako okuliare Google Glass. Pripevniť ho môžete na bežné slnečné okuliare, pričom na malom displeji nezobrazuje len aktuálne dáta z jazdy, ale aj upozornenia na dopravu a zmenu smeru. Riešenie od Garminu zvyšuje bezpečnosť cyklistov na cestách tým, že všetky potrebné informácie zobrazuje používateľovi v zornom poli oka. Vďaka tomu nemusí spustiť oči z cesty a vidí vždy pred seba.

Na malom displeji sa zobrazujú informácie z navigácie, upozornenia z telefónu a dokonca aj výstrahy na blížiace sa auto, ktoré je za vami. Ovládanie sa realizuje podobným spôsobom ako na Google Glass. Na boku sa nachádza dotyková plocha, pomocou ktorej je možno presúvať sa v menu a potvrdzovať výber. Integrovaný je aj senzor osvetlenia pre reguláciu podsvietenia displeja a celé zariadenie je tiež odolné voči vode. Batéria má vydržať 8 hodín. Väčšina úkonov sa ale stále robí na mobilnom telefóne, z ktorého sa čerpá väčšina informácií, vrátane polohy. Varia Vision sa začne predávať niekedy v prvom štvrťroku tohto roka za nemalú čiastku 400 amerických dolárov.

Zdroj: techcrunch

5.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+