MojAndroid

Spoločnosť Garmin nie je na poli nositeľnej smart elektroniky žiadnym nováčikom. V posledných rokoch sa snaží na trhu preraziť líniou vívo s modelmi vívosmart HR+vívomovevívofit jr., a vívoactive HR. Na veľtrhu IFA 2017 v Berlíne teraz predstavila ďalšie tri zariadenia do tejto rodiny. Každé z nich je určené pre rozdielnych používateľov.

vívoactive 3

Jedná sa síce o nástupcu minuloročného modelu vívoactive HR, ale bližšie k ním majú skôr športové hodinky fenix 5 a Forerunner 935 od rovnakého výrobcu. Ide o priamu konkurenciu pre Apple Watch alebo Samsung Gear S3. Teda smart hodinky s plne farebným displejom a nutnosťou ich pravidelné nabíjať. Presné špecifikácie síce nie sú známe, ale hodinky ponúknu always-on dotykový Garmin Chroma displej s novým Side Swipe ovládaním, vodeodolnosť, GPS alebo senzor tepu.

Samozrejmosťou je zobrazovanie notifikácií z telefónu či už sa jedná o sms, emaily alebo sociálne média. Na tieto správy budete môcť z hodiniek aj priamo odpovedať. Novinkou je podpora pre platobný systém Garmin Pay čo je konkurencia pre Google Pay, Apple pay a Samsung Pay. Podporované sú karty Visa a Mastercard. Hodinky by pre čisto hodinovom režime bez využívania smart funkcií mali vydržať týždeň. Pri športovom režime s využitím GPS sa ich výdrž skráti logicky na 13 hodín. Predpokladaná cena by mala byť 299 dolárov, respektíve 329 dolárov podľa toho, či si vyberiete model umelohmotným alebo koženým remienkom.

vívomove HR

Podobne ako minulá generácia sú aj vívomove HR hybridnými analógovými hodinkami s jednoduchšími smart funkciami. Tentokrát sa ale jedná o prvé hybridné hodinky s dotykovým displejom. Digitálny displej pod ručičkami sa rozsvieti len pokiaľ stlačíte korunku, takže nedochádza nechceným zapnutiam displeja a nevybíja sa zbytočne batéria ako je to v prípade, keď sa o túto funkciu stará gyroskop. Výdrž by mala byť pri “smart” móde 5 dní a pri “watch” móde až 2 týždne. Bonusom je, že keď listuje správami, tak sa ručičky stiahnu pre lepšiu viditeľnosť digitálneho displeja.

Hodinky upozorňujú na maily, smsky, volania, ďalšie notifikácie a dokonca s a nimi dá ovládať hudobný prehrávač na telefóne. Hodinky sú vodeodolné a merajú kroky, schody, spánok aj tep. Technológia Garmin’s Move IQ zaistí, že hodinky automatický spustia meranie pri pohybovej aktivite či už sa jedná o chôdzu, beh, kardio alebo silový tréning.

Predávať sa budú v dvoch variantoch – vívomove HR Sport za 199 dolárov bude mať silikonový remienok a vívomove HR Premium za 299 dolárov kožený remienok a plne oceľové telo. Zákazník si môže vybrať z troch farieb: čiernej, ružovej zlatej a oceľovej so zlatými prvkami.

vívosport

Čisto športový náramok vívosport po vzore podobných fitness náramkov slúži ako doplnok ku klasickým hodinkám čisto k športovým aktivitám. Náramok má malý farebný always-on Garmin Chroma displej, GPS aj merač tepu. Senzory umožňujú merať aktivitu pri chôdzi, behu, bicyklovaní alebo silových cvičeniach.

Vďaka vodotesnosti s náramkom môžete do bazénu aj sprchy. Batéria by mala vydržať pri “smartwatch” móde 7 dní a so zapnutým GPS 8 hodín. Cena náramku v 3 farbách a 2 veľkostiach by mala byť 199 dolárov.

Zdroj: AndroidAuthority

Za pozvanie na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

1.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+