MojAndroid

Garmin patrí medzi výrobcov inteligentných hodiniek, ktoré majú pomerne špecifickú škálu zákazníkov. Vo väčšine prípadov ide o naozaj robustné zariadenia s prémiovým spracovaním, pričom sú zamerané na výdrž. Nájdu sa samozrejme i výnimky, ako aj pätica športovejších modelov, avšak aj nový model tactix Delta má skôr armádny vzhľad. O ich predstavení informoval portál The Verge.

Staronové funkcie možnosti v novom tele

Od svojho staršieho súrodenca fenix 6 si nové hodinky Garmin berú napríklad 1,4-palcový displej. Tentokrát ale nejde o displej s podporou solárneho nabíjania. Aspoň vám ale zobrazuje to, koľko vám batéria vydrží. To posudzuje na základe toho, ktoré možnosti sú zapnuté a vypnuté. Výdrž je udávaná na 21 dní v režime inteligentných hodiniek a 80 dní so šetričom batérie.

Zaujímavou možnosťou je Stealth mode (Tajný režim), kedy hodinky nezdieľajú žiadne informácie o vás. Ešte väčší záujem však môže strhnúť Kill Switch, vďaka ktorému sa z hodiniek vymažú všetky údaje. Absolútne všetky. Hoci je využitie v praxi málo pravdepodobné, určite sa to môže hodiť. Oboje z týchto možností už sme v minulosti videli, avšak prvýkrát ich spolu nájdete až v Garmin tactix Delta.

Taktické možnosti a tradične vysoká cena

To, že nové Garmin tactix Delta sú militantne zamerané, potvrdzujú aj rôzne funkcie. Nájdete tu napríklad Jumpmaster mode pre tých, ktorí často skáču s padákom. Zaujímavé je aj dvojpolohové GPS, ktoré dokáže na jednej obrazovke zobraziť až dve série súradnicových údajov. Nechýba podpora Garmin Pay, pamäť na 2000 skladieb alebo podpora notifikácií zo spárovaných hodiniek.

Za cenu 899 dolárov si môžete Garmin tactix Delta kúpiť už dnes. V každom prípade na trhu to nebudú mať ľahké. Je tu kopec schopných kandidátov, napríklad Samsung Galaxy Watch, alebo Honor Watch Magic 2. Aj keď neponúkajú všetky taktické funkcie, otázkou je, či sa človeku oplatí priplácať si za ne.

Náš tip
Test Garmin fenix 6X PRO Solar: Prémiové hodinky so solárnym nabíjaním
22.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+