MojAndroid

Aj keď sa na trhu objavuje stále viac smart hodiniek typu Apple Watch, športové inteligentné náramky ostávajú stále obľúbeným doplnkom ku klasickým hodinkám. Je to už skoro 5 rokov, čo spoločnosť Fitbit vydala svoj prvý smart náramok monitorujúci len spánok a prejdené kroky.

Týmto náramkom a ďalšími jeho generáciami inšpirovala viacero výrobcov (Xiaomi, Samsung atď), ktorí predstavili svoje inteligentné náramky. Jedným z ním je aj výrobca outdoor elektroniky Garmin, ktorý predstavuje novú generáciu svojho smart náramku – Garmin Vivosmart 4.

Garmin Vivosmart 4

Vivosmart 4 má tenké vodeodolné telo (aj na plávanie) so strieborným, zlatým alebo ružovo-zlatým lemovaním, ktoré sa vkladá do silikónového náramku podobne ako to je u náramku Xiaomi Mi Band. Zo športových funkcií nechýba meranie krokov, prejdených kilometrov a rôznych druhov športu vrátane jogy. Zo zdravotných je tu klasické meranie spánku, srdečného tepu, úroveň stresu, nový pulse OX senzor a meranie VO2 (množstvo kyslíku, ktoré sa dostane do svalov pri športových aktivitách).

Nová funkcia Body Battery energy monitor určí optimálny čas medzi športovou aktivitou a oddychom. Tak ako u minulej generácie aj Vivosmart 4 dokáže pri prepojení so smartfónom zobraziť predpoveď počasia, ovládať hrajúcu hudbu a zobrazovať prijaté správy. Pokiaľ má smartfón operačný systém Android, tak je možne odoslať aj jednoduchú odpoveď (u iPhonov táto funkcia chýba). Náramok by mal vydržať 7 dni bežného používania. V USA bude dostupný za cenu 130 dolárov.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Garmin Fenix 5 Plus prinášajú hudobné a fitness funkcie, cena začína od 700 EUR
30.8.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+