MojAndroid

Odolné a akčné kamery určené najmä pre aktívnych ľudí a športovcov sa dnes už automaticky spájajú so výrobkami spoločnosti GoPro. Jej zariadenia sa preslávili natoľko, že im v súčasnosti môže konkurovať len málokto a svoju dominantnú pozíciu na trhu potvrdili aj nedávnym predstavením nových modelov. Vážna konkurencia však tentokrát prichádza od Garminu, ktorý predstavil dvojicu kamier VIRB X a VIRB XE.

Nové kamery Garminu sú svojim vzhľadom a vyhotovením veľmi podobné s GoPro. Navyše, výrobca prichádza aj s podobným predajným modelom, keď bude ponúkať zariadenia v niekoľkých cenových kategóriách. Lacnejší model X sa má predávať za 299 dolárov, zatiaľ čo lepší XE za 399 dolárov.

VIRB_XE_2.0

Garmin XE dokáže natáčať video v rozlíšení 1440p s 30 snímkami za sekundu, alebo Full HD pri 60 FPS. K dispozícii je aj tzv. PRO mód, ktorý používateľovi dovoľuje nastavenie vyváženia bielej, clony, expozície a iných vlastností. Lacnejšie X-ko podporuje Full HD video (30 FPS) a podobne ako XE, dokáže vytvárať 12 Mpix fotografie. Obidve kamery sú vybavené konektivitou WiFi a Bluetooth, pričom ich výdrž sa má podľa výrobcu pohybovať na úrovni dvoch hodín.

Garmin však pravdepodobne nezaujme až tak kvalitou obrazu, ako skôr rôznymi doplnkovými senzormi. Pomocou kamier a ďalších zariadení Garmin môžete totižto zaznamenávať dáta, ako napríklad GPS súradnice, srdcový pulz, rýchlosť, či zrýchlenie, ktoré sa zobrazujú priamo vo videu. Vaši priatelia a známi tak budú presne vedieť, ako rýchlo ste išli, alebo aké preťaženie ste pri zoskoku z lietadla zažívali. Garmin plánuje ku kamerám predávať aj rôzne príslušenstvo. Otázne však ostáva, ako bude úspešný a či potenciálni záujemcovia uprednostnia Garmin pred osvedčeným GoPro.

Zdroj: the verge

13.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+