MojAndroid

Tradičná značka športových a outdoorových hodiniek Garmin už dlhšiu dobu ponúka viacero smart hodiniek. Teraz prichádza na trh s luxusnou radou smart fitness hodiniek Marq, ktoré budú dostupné skutočne len pre majetnejších. Ich cena sa totiž pohybuje od 1500 do 2500 dolárov. Okrem klasických smart funkcií ako notifikácie z mobilu, sledovanie športovej aktivity, meranie tepu, GPS alebo počúvanie hudby z vnútornej pamäte cez Bluetooth ponúknu hodinky výborne spracovanie z titanu, keramiky alebo zafírové sklo. Hodinky Garmin MARQ sľubujú 12 dní v režime hodiniek, 28 hodín v režime so zapnutým GPS a 48 hodín v režime UltraTrac GPS. Rada Marq ponúkne celkovo päť modelov.

  • Marq Driver (cena 2500 dolárov) je určený pre pretekárov. Mal by mať predinštalované mapové podklady až pre 250 trati. Navyše ponúkne bonusové funkcie pre meranie rýchlosti, traťového času a ďalších pomôcok pri závodení. Hodinky majú čierno-červený pretekársky dizajn.
  • Marq Aviator (cena 1950 dolárov) je určený pre pilotov a obsahuje funkcie pre núdzovú navigáciu na najbližšie letisko, letecké mapy NEXRAD, určenie kurzu, predpoveď počasia a záznam letu. Hodinky sú v strieborno-zelenom prevedení.
  • The Marq Captain (cena 1850 dolárov) je vyrobený pre námorníkov. Má špeciálny regatta časovač, ktorý dokáže pomocou GPS určiť presný štart autopilota, funkciu muža cez palubu alebo asistenta pre určenie smerovania lode a vetra. Prevedenie je v kombinácii modrej, striebornej, čiernej a černej farby. Kvôli styku s vodou majú hodinky modrý nylonový remienok.
  • Marq Expedition (cena 1750 dolárov) je určený pre turistiku. Má topografické mapy, kompas, barometer, ABC navigáciu, zvýšenú odolnosť a režim Expedition app, ktorý predĺži výdrž o týždne pre dlhšie výlety. Hodinky majú strieborno-čierne prevedenie s oranžovými prvkami a hnedým koženým náramkom.
  • Marq Athlete (cena 1500 dolárov) je najlacnejší model určený pre športovcov. Ponúkne senzor VO2 max, senzor oddychu, meranie športovej aktivity a stresu. Hodinky majú strieborno-čierne prevedenie so zelenými prvkami a čiernym gumeným remienkom.
Náš tip
Toto sú najlepšie smart hodinky pre váš Android smartfón [03/2019]
Náš tip
Toto sú najlepšie smart hodinky pre váš Android smartfón [03/2019]
18.3.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+