MojAndroid

Výrobca Garmin tento rok prekvapil viacerými novými smart hodinkami, medzi ktorými samozrejme najviac vyčnievala séria Garmin Fenix 7. Určite však zaujali aj Garmin Instinct 2 Solar, ktoré môžu vďaka monochromatickému displeju a solárnemu panelu ponúknuť teoreticky aj nekonečnú výdrž. Výrobca teraz podľa portálu GSMArena vydáva ich hybridnú verziu Garmin Instinct Crossover.

Analógové ručičky automaticky uvoľnia priestor monochromatickému displeju

Podobne ako v modeloch Garmin Instinct 2 nájdeme aj v novinke monochromatický displej s rozlíšením 176 x 176 pixelov, ktorý na rozdiel od farebného displeja v sérii Garmin Fenix 7 nie je dotykový. Keďže sa jedná o hybridné hodinky, tak sú nad monochromatickým displejom ešte analógové ručičky. Ručičky sa automaticky vzdialia, keď si chcete zobraziť podrobné dáta na displeji.

Analógové ručičky nad monochromatickým displejom | Zdroj: GSMArena.com

Okrem toho prichádza Instinct Crossover s funkciou RevoDrive Technology. Ide o automatickú kalibrácia ručičiek po tom, čo sa vychýlia vplyvom nárazu Hodinky sú samozrejme vybavené odolnosťou proti nárazom a majú certifikáciu podľa vojenského štandardu MIL-STD-810. Prežijú aj v extrémnych prostrediach a dokonca s as nimi môžete potápať vďaka certifikácii 10 ATM.

Podsvietenie ručičiek | Zdroj: GSMArena.com

Instinct Crossover prináša typické fitness funkcie, ako sú sledovanie zdravia, meranie VO2 Max, výpočet vášho „kondičného veku“ alebo výpočet času regenerácie. Je tiež vybavený pokročilým monitorovaním spánku so skóre spánku. Nechýbajú platby Garmin Pay a ani obchod s aplikáciami Connect IQ.

Funkcie hodiniek | Zdroj: GSMArena.com

Samozrejme sú k dispozícii aj notifikácie zo smartfónu a dokonca aj jednoduchá bodová navigácia s GPS. Tá má podporu sledovania viacerých GNSS a smerovania TracBack (ktoré vás môže nasmerovať na východiskovú polohu). Hodinky disponujú všetkými ABC senzormi – Altimeter, Barometer a  Kompas. Môžete sa s nimi tiež pripojiť k ďalším senzorom a inému hardvéru cez rozhrania Bluetooth a ANT+.

So solárnym panelom dokážu hodinky ponúknuť prakticky nekonečnú výdrž

Hodinky sa budú predávať v dvoch verziách – v základnej a vo verzii so solárnym pohonom. Tá sa nazýva Garmin Instinct Crossover Solar Edition, ktorej v podstate nikdy nedôjde šťava pre štandardné analógové funkcie, ako je čas, dátum a stopky. Pri používaní pokročilých funkcií sľubuje Instinct Crossover Solar Edition až 70 dní výdrže batérie.

Základný model Instinct Crossover bez solárneho nabíjania sľubuje takmer mesiac výdrže batérie a viac ako 110 hodín v režime s GPS. V ponuke bude aj verzia Tactical Edition s funkciami, ako je kompatibilita s nočným videním, stealth režim, duálny GPS, kill switch a ďalšími. Cena hodiniek štartuje na 499 dolároch (základný model). Solar verzia je drahšia o 50 dolárov a Tactical od ďalších 50 dolárov.

Náš tip
Samsung Galaxy A33 5G dostane už čoskoro stabilný Android 13
12.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+