MojAndroid

Garmin predstavil najnovší model vlajkových hodiniek Forerunner, ktorý nesie označenie 920XT. Tieto prinášajú viacero už tak potrebných inovácií, vrátane farebného displeja a prepojenia s telefónom, z ktorého sa zobrazujú upozornenia na prichádzajúce hovory, e-maily či SMS správy. Hodinky sú ale predovšetkým určené pre športovcov a pre ich potreby sú aj náležite vybavené senzormi a rôznymi funkciami. Môžete pomocou nich teda sledovať športové aktivity, ako napríklad beh, bicyklovanie, či plávanie.

Garmin Forerunner 920XT disponuje senzormi, ktoré pomôžu pri presnom sledovaní vašich športových výsledkov. Samozrejmosťou je GPS pre záznam trasy a rýchlosti a po pripojení potrebných senzorov aj meranie kadencie, vertikálnej oscilácie, ťi objemu spotrebovaného kyslíku v mililitroch na kilogram telesnej hmotnosti za minútu.  Využitie tohto typu zariadenia s GPS má význam nielen pri klasických športových disciplínach (beh, cyklistika), ale aj pri aktivitách, kde je inak meranie údajov obtiažne alebo nemožné. Medzi takéto športy môžeme zaradiť triathlon, in-line korčuľovanie, lyžovanie, kanoistika, windsufing a mnoho iných. Vďaka presnému snímaču srdcového pulzu, môžete zistiť v akom stave je vaša kondícia, či to, ako dlho trvá kým sa po cvičení zregenerujete.

Nový model je navyše aj ľahší a podobne ako predchodca aj odolný voči vode a prachu. Zaznamenané dáta sa synchronizujú s aplikáciou a službou Garmin Connect bezdrôtovo, takže vaše údaje sú vždy bezpečne uložené v cloude a dostupné priamo na vašom PC alebo mobile.

Hodinky Forerunner 920XT  môžete momentálne zakúpiť v USA, pričom ich cena sa bez merača srdcového pulzu vyšplhala na 450 amerických dolárov.

Zdroj: garmin

2.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+