MojAndroid

Spoločnosť Garmin pred pár dňami predstavila nové inteligentné, športové hodinky zo svojho portfólia Forerunner. Reč je o modeli Forerunner 745, ktorý je vlastne nástupcom tých s označením 735XT. Čo táto novinka prináša?

Náš tip
Radosť: Nový operátor štartuje už dnes, dozvedeli sme sa všetky informácie

Garmin Forerunner 745 sú drahé, avšak ponúkajú to, čo mnohí požadujú

Garmin Forerunner 745 ponúkajú funkciu regenerácie po cvičení. To znamená, že vám po športovej aktivite pomôžu s regeneráciou, aby ste nabudúce mohli podať ešte lepší výkon. Navyše, získate ešte lepší prístup k vašim štatistikám o tréningu, dostanete denné tipy na cvičenie a ďalšie funkcie, ktoré by mali bezodkladne patriť do každých správnych smart hodiniek.

Novinka vyhovie milovníkov behu akéhokoľvek druhu. Či už ste športovcom vytrvalým, alebo to radšej potiahnete do výšin na hory, nové Garmin Forerunner 745 vám vyhovejú v každom obzore. Okrem klasických, už známych športových režimov, ponúknu aj ďalšie režimy aktivity, ako plávanie, bicyklovanie či turistiku.

garmin forerunner 745

Samozrejmosťou je aj priebežné menenie jednotlivých režimov, pokiaľ počas jedného dňa plánujete v krátkych časových úsekoch po sebe striedať druhy športov. Za cenu stanovenú na nemalých 700 amerických dolárov hodinky disponujú aj batériou, ktorá podľa webového portálu RunningMagazine.ca sľubuje na jedno nabitie výdrž približne po dobu jedného týždňa v režime klasických, inteligentných hodiniek.

So zapnutou lokalizáciou pomocou GPS vám vydržia asi 16 hodín nepretržitého používania a okolo 6 hodín so zapnutým GPS a so streamovaním hudby. Mimochodom, vnútorné úložisko zariadenia dokáže uchovať do 500 skladieb.

Garmin Pay, GPS, a mnoho ďalších, užitočných funkcií

Potešujúcou správou je podpora Garmin Pay. Vďaka tejto službe môžete bezkontaktne platiť v obchodoch hodinkami aj v našej krajine. Garmin Forerunner 745 budú k dispozícii v čiernej, neónovej zelenej, sýtej červenej a bielej farbe náramku.

garmin forerunner 745

Vďaka analýze používateľa, respektíve jeho hodnoty V02 Max dokážu hodinky zistiť, čo daná osoba vlastne potrebuje a podľa toho navrhne ten najvhodnejší tréning. Ďalším dôkazom, že skutočne ide o profesionálny nástroj na športový tréning, svedčí aj nástroj Garmin Coach. Ten vás prepojí s troma trénermi behu, Jeffom Gallowayom, Gregom McMillanom a Amy Parkersonovou-Mitchellovou.

Na samotný záver by sme dodali, že novo predstavené hodinky sú ideálnym zariadením pre tých, ktorí sú prakticky celý deň v exteriéri niekde vonku. Majú pritom mnoho podobností práve s modelom 945, ak odmyslíme podporu offline máp. To, či sú tým pravým orechovým aj pre vás, je už veľmi subjektívnou záležitosťou. Ak sa však nebojíte do smart hodiniek investovať, sklamaní s určitosťou neostanete.

Náš tip
Huawei rokuje s výrobcami, namiesto Androidu majú používať HarmonyOS
24.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+