MojAndroid

Spoločnosť Garmin nás dnes prekvapila predstavením dvojice inteligentných hodiniek. Reč je o sériách Forerunner 255 a Forerunner 955. Informácie nám priniesol webový portál Android Authority.

Garmin Forerunner 955 Solar

Už samotný názov týchto inteligentných hodiniek napovedá, že ide o zariadenie, ktoré je schopné nabíjať sa energiou zo slnka. Takzvaný “Power Glass”, ktorý bol mimochodom použitý aj v prípade Fenix 7 solar a Instinct 2 Solar, zabezpečí používateľovi do 49 hodín výdrže na jedno nabitie v GPS režime, respektíve 20 dní v režime smart hodiniek. Nové Forerunner okrem toho ponúkajú aj vždy zapnutý farebný displej, ktorý reaguje na dotyky používateľa. Ikonických hardvérových päť tlačidiel však ostáva.

Garmin Forerunner 955
Garmin Forerunner 955 | Zdroj: Android Authority

V útrobách novinky sa nachádza viacpásmové GPS a ďalšie súčasti, umožňujúce používateľovi sledovať svoj srdcový tep vo dne a v noci. Ak patríte k aktívnym bežcom, poteší nová miniaplikácia s názvom Race, ktorý vás pripraví na preteky v behu. Zobrazí predpoveď počasia v deň súťaže, predpovie, aký výkon budete dosahovať a dokáže odpočítať času do odpálenia zo štartovacej pištole. Hodinky vám môžu denne navrhovať tréningy, prispôsobené vášmu tréningovému plánu. Ráno po zobudení uvidíte informácie o spánku, času do úplného zotavenia z predchádzajúceho tréningu, o srdcovom tepe a taktiež aj o predpovedí počasia pre daný deň.

Systém vám dokonca aj navrhne, aké cvičenie by ste mohli počas dňa vykonať. Samozrejmosťou je integrácia funkcie, ktorá vám vytvára štatistiky už počas vykonávania športovej aktivity. Z funkcionalít pre monitorovanie telesných údajov spomenieme pulzný oximeter, sledovanie “telesnej batérie”, menštruačných cyklov či tehotenstva. Garmin Forerunner 955 Solar si môžete zakúpiť z oficiálnych stránok Garmin za 599,99 amerických dolárov. Ak by pre vás solárne dobíjanie nebolo prioritou, môžete ušetriť 100 dolárov za verziu bez prívlastku “Solar”.

Garmin Forerunner 255

Garmin sa nepodujal len na predstavení nástupcu najdrahšieho modelu zo série Forerunner. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na príchod hodiniek Garmin Forerunner 255. Kúpiť si môžete dva prevedenia, pričom ten s prívlastkom “Music” prichádza s rozšírenou veľkosťou interného ukladacieho priestoru na hudobné skladby. Forerunner 255 a 255 Music prichádzajú v 46 mm konštrukcii a Forerunner 255S a 255S Music zas v 41 mm. Používatelia sa dočkajú zlepšenej výdrže batérie. Údajne novinky vydržia až 14 dni v režime smart hodiniek a v GPS móde potom 30 hodín na jedno nabitie.

Garmin Forerunner 255
Garmin Forerunner 255 | Zdroj: Android Authority

Garmin sa rozhodol pre implementáciu viacpásmového lokalizačného systému GPS pre vylepšenie dát z behu. Nesmieme zabudnúť ani na podporu Garmin Pay. Pred spomenutím cien ešte spomenieme, že nové Forerunner 255 disponujú novým režimom na záznam triatlonu a ďalších športových aktivít. Garmin Forerunner 255 a Forerunner 255S zakúpite vo viacerých farebných prevedeniach za čiastku 349,99 amerických dolárov. Forerunner 255 Music a Forerunner 255S Music sú k dispozícii v čiernej a “Whitestone” farbe za cenu 399,99 dolárov. Predaj sa uskutočňuje na oficiálnom webe výrobcu.

Konkurencia

Konkurenciu pre novinky značky Garmin tvoria okrem ďalších modeloch od tejto firmy napríklad aj inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 4 Classic. Garmin je vo svojej kategórii unikátom, takže konkurencia preň sa hľadá pomerne náročne. Spomenieme však ešte Huawei Watch GT3 Pro a lacnejšie Amazfit T-Rex Pro.

Huawei Watch GT3 Pro
Huawei Watch GT3 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

2.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+