MojAndroid

Už čoskoro by sa mali na trhu objaviť nové smart hodinky série Garmin Fenix 7, ale ešte predtým pripravil výrobca veľkú aktualizáciu pre ich predošlú generáciu. Čo všetko hodinkám Garmin Fenix 6 aktualizácia prináša, prezradil portál TechRadar.

Garmin pridáva profil pre stále populárnejšiu gravel cyklistiku

Garmin Fenix 6 prišli na trh v roku 2019 v troch veľkostiach. Prvé dve veľkosti mali okrem základnej verzie aj verziu Pro a Sapphire s lepšou výbavou. Okrem verzie Pro a Sapphire bola ešte v ponuke verzia Pro Solar, ktorá je najzaujímavejším modelom, pretože ponúka solárne dobíjanie batérie. Všetky modely majú odolné telo, kvalitné displeje a veľa senzorov na meranie športových aktivít. Práve tie by mala nová aktualizácia rozšíriť.

Garmin Fenix 6X
Garmin Fenix 6X | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Už začiatkom tohto mesiaca Garmin na svojich stránkach informoval, že gravel cyklistika (cyklistika po nespevnených cestách a šotolinách) zažíva boom v popularite. Preto neprekvapí, že sa nachádza aj v balíku nových cyklistických profilov, ktoré dostali hodinky Garmin Fenix 6 v aktualizácii. Nájdeme tam však aj iné disciplíny ako dochádzanie na bicykli, cestnú cyklistiku, cyklotúru alebo cyklokros.

Pribudli aj profily pre elektrické bicykle

Pribudli aj nové profily e-bike a e-MTB pre elektrické bicykle Podľa portálu TechRadar by mali fungovať podobným spôsobom ako vylepšený profil e-bike od Apple v hodinkách Apple Watch 7. Profil sleduje prejdenú vzdialenosť a srdcový tep, čo následne porovná s vašou stanovenou základnou úrovňou kondície, aby zistil, koľko energie ste vynaložili a ako veľmi prispel elektromotor bicykla.

Garmin MARQ Adventurer

Garmin pridal aj nové špeciálne profily na sledovanie vysokointenzívneho intervalového tréningu a tenisu, ako aj niektoré ezoterickejšie možnosti ako výlety na snežniciach. Všetky nové športové profily by samozrejme mali byť predinštalované aj v pripravovanej novej generácii hodiniek Garmin Fenix 7, ktorá by mala byť silnou konkurenciou pre modely Samsung Galaxy Watch 4 a Huawei Watch 3.

Náš tip
Toto sú skvelé Xiaomi aplikácie, ktoré si môžete nainštalovať na akýkoľvek smartfón

18.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+