MojAndroid

Známy výrobca outdoorového a navigačného vybavenia Garmin predstavil novú verziu svojich populárnych smart hodiniek Garmin Fenix 5 Plus. Nejedná sa o úplne novú generáciu, preto sa číslovka rady nezmenila a pridalo sa iba označenie Plus. Napriek tomu prináša viacero nových veci, či už z pohľadu fitness, audia alebo platieb. Celkovo sa jedna o tri varianty – Garmin Fenix 5 Plus, väčší Garmin Fenix 5X Plus a menší Garmin Fenix 5S Plus.

Náš tip
Garmin Fenix 5X: To najlepšie pre športovcov | RECENZIA

Platby aj možnosť počúvania hudby offline

Medzi novinkami hodiniek sú vylepšená podpora platieb Garmin Pay, ktoré budú čoskoro dostupné aj na Slovensku. Tiež možnosť mať v pamäti uložených až 500 hudobných skladieb pre offline počúvanie so sparovanými bluetooth slúchadla bez nutnosti smartfónu. Podporovanou streamovaciou službou je napríklad Deezer alebo iHeartRadio.

Vylepšená navigácia aj fitness funkcie

Novinkou sú aj topografické TOPO mapy pre celú Evropu predinštalované u všetkých variantov a nielen u verzie X ako to bolo v minulosti. Podporujú funkciu roadtrip známu z iných garmin zariadení a Trendline popularity, funkciu z prémiových cyklopočítačov, ktorá vám ukáže nové trasy na základe obľúbenosti, frekventovanosti používania ostatnými. Navigácia sa môže konečne oprieť aj o európsky systém Galileo. Pribudla aj nová funkcia ClimbPro pre bežcov a cyklistov, ktorý trénujú v kopcovitom teréne. ClimbPro analyzuje výškový profil trasy a upozorňuje na vzdialenosť a počty významných stúpaní.

 

Rozdiely medzi verziami a ceny

Garmin 5X Plus ale napriek tomu obsahuje bonusovú funkciu. Tentokrát je to pulzný oxymeter, ktorý meria okysličenie krvi vo vyšších nadmorských výškach. Všetky varianty majú 1,2 palcový Garmin Chroma displej, ktorý má výbornú viditeľnosť na priamom slnku. Totožná je aj vodeodolnosť 10 ATM. Naopak telo jednotlivých variantov má rozmery od 42 do 51 milimetrov. Rozdiely nájdeme aj vo výdrži. Tá je podľa verzie modelu nasledovná:

  • Garmin 5S Plus: 7 dní / 4 hodiny s GPS
  • Garmin 5 Plus: 10 dní / 8 hodin s GPS
  • Gramin 5X Plus: 20 dní / 13 hodin s GPS

Hodinky sa tento mesiac začnú predávať buď s oceľovým telom a silikónovým náramkom alebo telom aj náramkom z titanu za cenu od 699,99 až do 1149,99 Eur.

19.6.2018
Zdroj: TechRadar, Garmin.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+