MojAndroid

Po vlne nových produktov z veľtrhu CES 2015 sa na rad dostáva aj spoločnosť Garmin, ktorá predstavila trojicu nových inteligentných hodiniek Garmin Fenix 3, Epix a Vivoactive. Spoločnosť sa novými produktami snaží pokryť celý trh hodiniek, čo je možné pozorovať na odlišnom dizajne a funkčnosti jednotlivých modelov.

Ako prvé si predstavíme hodinky Garmin Fenix 3, ktoré výrobca označuje, ako “inteligentné multišportové GPS hodinky”. Tieto vo svojich útrobách integrujú GPS modul s podporou ruského GLONASS a sériu senzorov, ktoré budú monitorovať vašu aktivitu počas behu, plávania, bicyklovania či iného športu. Ide o snímače, ako je barometer, altimeter a obsahujú tiež kompas alebo snímač tepu. Hodinky budú svojho majiteľa informovať o maximálnej rýchlosti spotreby kyslíka, počte záberov pri plávaní a mnohých iných. Hodinky je samozrejme možné prepojiť s mobilným zariadením a prezerať všetky získané dáta, prípadne ich zdieľať s priateľmi.

grwky9ktnr2nqfseel3d

Výraznou zmenou v porovnaní s predchádzajúcim modelom je farebný displej, ktorý je výborne čitateľný aj za denného svetla a platforma Connect IQ, vďaka ktorej sa do hodiniek dostanú ďalšie aplikácie, ako je AccuWeather alebo kalendár Tempo. Vďaka svojim vlastnostiam je vhodný pre širokú skupinu používateľov. Od základnej navigácie pre orientáciu v teréne (turistika, lyžovanie, skialpinizmus, geocaching a pod.) až po náročné aplikácie v teréne pre profesionálov (paragliding, parašutizmus a pod.).

garmin-fenix-3-2.0

 

Zaujímavou funkciou je možnosť uložiť stanoviská, ako je napríklad kemp, v ktorom sa nachádzate, aby ste sa po túre vedeli vrátiť späť na pôvodné miesto. Vďaka schopnosti nahrávania GPS stopy sa budete môcť vrátiť presne po rovnakej trase. Batéria vydrží podľa výrobcu celkom 20 hodín aktívneho sledovania polohy a až šesť týždňov, ak sa využíva len ako bežné hodinky. Garmin Fenix 3 sú tiež vodotesné do 100 metrov.

Hodinky Fenix 3 by sa podľa informácií mali začať predávať v prvom kvartáli aktuálneho roka v piatich rôznych farebných kombináciách. Odporúčaná cena je 499,99 dolárov, pričom dostupný je aj balík s bezdrôtovým snímačom tepu za 549,99 dolárov alebo model s kovovým náramkom a zaobleným zafírovým sklíčkom za 599,99 dolárov (cena na slovenskom trhu sa budú odlišovať).

Druhými v poradí sú hodinky Garmin Epix, ktoré používateľom ponúknu digitálne vektorové mapy (basemapy) celého sveta na dotykovom displeji s uhlopriečkou 1,4-palca. S 8 GB vnútorného priestoru je možné nahrávať dodatočné mapy, vrátane satelitných. Hodinky sú vybavené všesmerovou anténou, ktorá komunikuje so satelitmi (podporované je GPS aj GLONASS). V prípade, ak používateľ nebude môcť zachytiť signál, pomôže mu zabudovaný výškomer a elektronický kompas. Zariadenie je samozrejme vodotesné do 50 metrov a podporuje bezdrôtové prenosy technológiou Bluetooth a ANT+, vďaka čomu k nim pripojíte iné produkty. Garmin pri kúpe ponúka aj ročné aktualizácie satelitných snímkov. Výhodou hodiniek je ich kompaktné balenie, ktoré máte neustále pri sebe na svojej ruke.

Hodinky vydržia na jedno nabitie 24 hodinovú prevádzku so zapnutým GPS, 50 hodín s limitovanou navigačnou činnosťou a až 16 dní ako bežné náramkové hodiny. Výrobca ich prezentuje, ako odolné GPS hodinky pre outdoorových fanúšikov a to je presne aj ich účelom. Rovnako budú dostupné v prvom kvartáli tohto roka za 549,99 dolárov, pričom kúpiť sa dajú aj s predinštalovanými detailnými mapami za 599,99 dolárov.

 

garmin epix

Posledným modelom hodiniek je Garmin Vivoactive, ktoré sú najlacnejšie z predstavených noviniek. Sú vybavené farebným displejom a podporujú prepojenie s bezdrôtovými snímačmi pre sledovanie aktivity. Vo svojich útrobách skrývajú GPS modul, pedometer a sú kompatibilné s platformou Connect IQ. Náramok hodiniek je vymeniteľný, pričom Garmin bude predávať niekoľko rôznych typov pre rôzne druhy aktivít. Hodinky Garmin Vivoactive budú dostupné za 249,99 dolárov alebo v balení s externým snímačom tepu za 299,99 dolárov.

vivoactive

Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+