MojAndroid

Spoločnosť Garmin uviedla na trh nové prémiové aviatické smart hodinky Garmin D2 Mach 1, ktoré ocenia hlavne letci a leteckí nadšenci. Špecifikácie novinky predstavil portál GizmoChina.

Kvalitný displej zobrazí viacero informácií súčasne

Fyzicky je novinka podobná modelu Garmin Epix druhej generácie, s ciferníkom zo zafírového kryštálu, titánovým rámom a malým počtom odkrytých skrutiek na prednej strane. Pokiaľ ide o remienok, ten je k dispozícii v hnedej koži a titáne (cenový rozdiel 100 dolárov).

Garmin D2 Mach 1 | Zdroj: GizmoChina.com

Smart hodinky poskytujú používateľovi informácie pomocou dotykového 1,3-palcového AMOLED displeja, ktorý zobrazuje klasický ručičkový ciferník. Ten je doplnený siedmimi informačnými poličkami, ktoré je možné prispôsobiť. K dispozícii je aj ovládanie v podobe postranných tlačidiel.

Hlavným lákadlom hodiniek je množstvo leteckých a lokalizačných údajov, ktoré dokážu poskytnúť

Na displeji je vidieť zobrazenie animovaných informácií o vytrvalosti a ďalších metrík v reálnom čase pri cvičení. Pre pilotov ponúkajú Garmin D2 Mach 1 špeciálnu sadu funkcií, ako sú napríklad informácie o letiskách, časové pásmo, letecký denník, informácie o počasí, barometrický výškomer, senzor srdcového tepu a okysličenia krvi, alebo meteogram.

Hodinky ponúknu upozornenia pre hlásenia zo systému METAR a TAF. Upozornenia sú priamo prepojené s miestami a bodmi zanesenými v globálnej leteckej databáze. Hodinky dokážu zobraziť súradnice polohy v duálnom formáte, alebo zobraziť geografické prvky, ako sú obrysy terénu, nadmorskú výšku, vrcholy, pobrežie, jazerá a ďalšie prvky cez mapy TopoActive.

Garmin D2 Mach 1 | Zdroj: GizmoChina.com

K dispozícii je aj množstvo funkcií sledovania zdravia, medzi ktoré patrí meranie srdcovej frekvencie na zápästí, meranie stresu, pokročilé sledovanie spánku a jeho kvality, monitoring dychu alebo hydratácie. Režim Inkognito deaktivuje bezdrôtové pripojenie a zabráni zdieľaniu informácií o polohe. K dispozícii je aj tlačidlo, ktoré dokáže vymazať všetky dáta v zariadení.

Hodinky vydržia na jedno nabitie 24 hodín v režime GPS s meraním okysličenia krvi. Pri bežnom režime vydržia hodinky Garmin D2 Mach 1 až 11 dní. V prevedení s koženým remienkom hodinky budú stať 1 199,99 dolárov a s titánovým remienkom až 1 299,99 dolárov.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 20: Bezpečnostná oprava rieši problém snímača odtlačkov
9.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+