MojAndroid

Garmin predstavil svoje najnovšie smart hodinky zamerané na deti s názvom Garmin Bounce. Na rozdiel od predošlých modelov majú GPS snímač a LTE pripojenie, ktoré rodičom umožňuje sledovať polohu ich detí. Informáciu priniesol portál PhoneArena.

Plná funkcionalita hodiniek vyžaduje mesačné predplatné

Výhodou LTE pripojenia je tiež, že dospelí môžu osloviť svoje deti prostredníctvom textových a hlasových správ. Možnosť odosielať a prijímať textové a hlasové správy bez smartfónu je síce výhodou oproti predošlému modelu Vivofit Jr. 3, ale jeho „až 1 rok“ výdrže batérie sa zníži na skromné ​​dva dni na jedno nabitie.

Garmin Bounce | Zdroj: Garmin.com

Rodičia kontrolujú smart hodinky cez aplikáciu Garmin Jr. a na nastavenie hodiniek musia mať ešte aktívny účet Garmin Connect. Funkcia LTE pripojenia totiž vyžaduje predplatné, ktoré začína na sume 11 eur mesačne. Samotné hodinky stoja 150 eur, takže využívanie hodiniek so všetkými funkciami nie je práve najlacnejšie.

Garmin Bounce odolajú vode a aj pieskovisku

S váhou 37 gramov a rozmermi 42 x 42,4 x 12,6 mm nie sú Garmin Bounce navrhnuté pre úplne malé deti. Sú však odolné proti piesku, takže prežijú nástrahy detského ihriska a zároveň aj ponorenie do vody vďaka certifikácii 5 ATM. Ich 1,3-palcový dotykový LCD displej má rozlíšenie 240 x 240 pixelov. Hodinky bohužiaľ nedokážu monitorovať srdcovú frekvenciu.

Ponúknu však kvízy a hry, ktoré môžu používatelia Bounce hrať v čase „schválenom rodičmi“. Rodičia tiež môžu rozhodnúť, či znefunkčnia zariadenie počas vyučovania alebo v noci, aby sa minimalizovalo rozptyľovanie, To samozrejme neovplyvní schopnosť hodiniek počítať kroky a sledovať trvanie spánku (na základe pohybu).

Aká je konkurencia?

Na trhu existuje viacero smart hodiniek určených pre deti, ale často ponúkajú len základnú funkcionalitu. Okrem spomínaných Vivofit Jr. 3 sú to napríklad Fitbit Ace 3.

Náš tip
Legendárni Bulánci konečne dorazia aj na displeje smartfónov
17.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+