MojAndroid

Ak aj vy radi hráte na svojom Android zariadení hry, možno by sa vám často zišiel nejaký herný ovládač, ktorý by ste ku svojmu Androidu pripojili. A čo tak priamo herná konzola založená na Androide? Niekoľko sa ich na trhu už objavilo a ďalšou z nich je aj GameStick – herná konzola, ktorá sa zmestí do každého vrecka. Vyvíja ju spoločnosť PlayJam, ktorá na Kickstarteri zarobila na tento projekt už 80,000 USD z požadovaných 100,000 USD, ktoré chce získať do začiatku budúceho mesiaca.

GameStick by mal prísť vo vyhotovení s HDMI konektorom, ktorý by ste pripojili ku TV a následne by ste bezdrôtovo hrali hry pomocou ovládača (obrázok vyššie). Ide o akési spojenie Android miniPC a herného ovládača do mini konzoly založenej na OS Android. Takéto zariadenie by pritom malo stáť len $79, čo je približne 60€. Ide tak o lacnejšiu alternatívu k zariadeniu OUYA, ktoré sa rovnako objavilo na serveri Kickstarter. Hoci GameStick ponúka menej možností, viacerí odborníci mu dávajú na trhu väčšie šance. Nám sa veľmi pozdával aj  projekt mini ovládača iMpulse, ktorý dokázal ovládať aj ostatné funkcie smartfónu a v spojení s výkonným Android zariadením by mohol byť oveľa lacnejšou alternatívou k vyššie spomínaným zariadeniam. Nižšie vo videu si môžete prezrieť, čo všetko GameStick dokáže.

Technický trh dnes ponúka naozaj zaujímavé možnosti hrania hier a herné konzoly s Androidom sú už teraz jeho súčasťou. Ako sa k tejto veci staviate vy? Kúpili by ste si hernú konzolu s OS Android? Napíšte nám váš názor do komentárov pod tento článok.

Zdroj: Kickstarter

3.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+