MojAndroid

PUBG je nepochybne jednou z najpopulárnejších a “najhorúcejších” hier na celosvetovom trhu. Pred niekoľkými týždňami však hra bola stiahnutá z čínskeho trhu samotnou spoločnosťou Tencent. PUBG v Číne nahradil nový titul Game For Peace. Ukázalo sa, že hra sa stala takmer rovnako populárnou ako samotné PUBG, keďže nový titul v máji údajne stihol zarobiť 70 miliónov dolárov.

Čínska vláda zakázala prijímať peniaze z PUBG

Spoločnosť Tencent musela hru PUBG stiahnuť z Číny minulý mesiac po tom, čo boli pozastavené ich príjmy z hry v tejto krajine. Čínska vláda regulovala herný obsah a zabránila spoločnosti zarábať peniaze z PUBG. Tento fakt prinútil Tencent PUBG z Číny stiahnuť a vydať novú hru Game For Peace. Nový titul, ktorý je omnoho viac vlastenecký, získal súhlas vlády. To pomohlo hre zarobiť za prvých 72 hodín od jej vydania až 14 miliónov dolárov. Nie je teda prekvapujúce, že za máj celkový príjem z herného titulu presiahol 70 miliónov dolárov.

Game For Peace je takmer vernou kópiou PUBG

Ak vezmeme do úvahy fakt, že mimo Číny je PUBG normálne hrateľná hra, spolu s ňou a s novou hrou Game For Peace, Tencent v máji dokopy zarobil vyše 146 miliónov celkových tržieb z obchodov na sťahovanie Android a iOS aplikácií. Do úvahy sa však neberú príjmy z treťostranných obchodov s aplikáciami. Ďalšiemu z titulov spoločnosti – Honor of Kings – sa do balíčka Tencentu podarilo v máji priniesť 125 miliónov.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Väčšina čínskych hráčov Game For Peace sú starí hráči PUBG. Hra má podobný gameplay ako PUBG a umožňuje hráčom migrovať svoje staré dáta z PUBG do nového titulu.

Ďalšie články k téme:

12.6.2019
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+