MojAndroid

Vyhotoviť fotografiu je v dnešnej dobe samozrejmosťou, obzvlášť pokiaľ ste na mieste s umeleckými dielami. Nestačí však odfotiť samotné dielo. Je potrebná aj tzv. svojka s dielom.

Selfie s cenou rodinného domu

Svedkami jednej veľmi hodnotnej “selfie” boli aj návštevníci “The 14th Factory” galérie v Los Angeles. V galérii práve prebieha výstava s názvom Hypercaine. Ako môžete vidieť na fotografii, jedná sa o inštalácie korún a ďalších predmetov. Ich autormi sú Simon Birch, Gloria Yu, Gabriel Chan a Jacob Blitze.

Čo sa vlastne stalo?

Celé to začalo neúmyselným proroctvom denníka “Los Angeles Times”, ktorý v máji spustil akciu na svojom instagramovom profile. Tá informovala ľudí, aby si fotili selfie práve v tejto galérii, kde umenie je vo voľnom preklade “veľmi spoločenské”. Určite netušili, čo sa môže stať. Vo videu si všímajte dve aktérky v pravom hornom rohu.

Pre upresnenie situácie sme získali stanovisko od jednej z autoriek Glory Yu, ktorá uvádza: “Tri inštalácie boli totálne zničené a ďalšie v rôznom rozsahu. Približná výška škody bude 200 000 amerických dolárov. Treba mať na pamäti, že vo väčšine prípadov má umenie rovnakú hodnotu ako je aj uvedené. Na poškodených inštaláciách bola cena 200 000 amerických dolárov. Myslím si, že to je finálna výška škody.” Dúfame, že si aktérky z videa zoberú ponaučenie. Jedná sa o jedinečný skutok. Vytvoriť domino v tak vysokej hodnote len pre jednu fotku sa len tak nevidí.

Čo najhoršie ste zažili pri vytváraní selfie? Podeľte sa s nami v komentároch.

Zdroj: Hyperallergic via Gizmodo

17.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+