MojAndroid
Števo Ondrek 17.7.2017

Vyhotoviť fotografiu je v dnešnej dobe samozrejmosťou, obzvlášť pokiaľ ste na mieste s umeleckými dielami. Nestačí však odfotiť samotné dielo. Je potrebná aj tzv. svojka s dielom.

Selfie s cenou rodinného domu

Svedkami jednej veľmi hodnotnej „selfie“ boli aj návštevníci „The 14th Factory“ galérie v Los Angeles. V galérii práve prebieha výstava s názvom Hypercaine. Ako môžete vidieť na fotografii, jedná sa o inštalácie korún a ďalších predmetov. Ich autormi sú Simon Birch, Gloria Yu, Gabriel Chan a Jacob Blitze.

Čo sa vlastne stalo?

Celé to začalo neúmyselným proroctvom denníka „Los Angeles Times“, ktorý v máji spustil akciu na svojom instagramovom profile. Tá informovala ľudí, aby si fotili selfie práve v tejto galérii, kde umenie je vo voľnom preklade „veľmi spoločenské“. Určite netušili, čo sa môže stať. Vo videu si všímajte dve aktérky v pravom hornom rohu.

Pre upresnenie situácie sme získali stanovisko od jednej z autoriek Glory Yu, ktorá uvádza: „Tri inštalácie boli totálne zničené a ďalšie v rôznom rozsahu. Približná výška škody bude 200 000 amerických dolárov. Treba mať na pamäti, že vo väčšine prípadov má umenie rovnakú hodnotu ako je aj uvedené. Na poškodených inštaláciách bola cena 200 000 amerických dolárov. Myslím si, že to je finálna výška škody.“ Dúfame, že si aktérky z videa zoberú ponaučenie. Jedná sa o jedinečný skutok. Vytvoriť domino v tak vysokej hodnote len pre jednu fotku sa len tak nevidí.

Čo najhoršie ste zažili pri vytváraní selfie? Podeľte sa s nami v komentároch.

Zdroj: Hyperallergic via Gizmodo

17.7.2017
 • SimSon

  Hento ze ma cenu 200 tisic $? Jaj aha, „umenie“. Tam si moze autor napisat cenu aku len chce…

  • Radis

   Tiez si myslim…co tak vystavit prd z maku a povolit ludom pristup..potom to postavim na nestabilny stolcek a necham vstupit hromadu ludi denne..wait and profit from a fart..ak mi niekto napise ze nerozumiem umeniu tak nato sa da akurat povedat ze nerozumie zdravemu rozumu.

   • mizi

    Total presne ak to ma taku hodnotu tak nech to platia organizatori.

 • theJeremyOfTheWorld

  ani nie selfie bolo na vine… ona sa o to oprela a neratala s tym, ze je to len tak, na verimvboha polozeny podstavec..

 • PeNe

  Som sa zľakol, že som na portály pluska.sk alebo topky.sk :-(

  • SimSon

   Tak uz sa nelakaj. Si!

   • ccc01

    No tak! Trocha uvoľnenia medzi zamŕzajúcim Androidom, vybuchujúcimi baterkami a nedostatkom miesta v internom úložisku nezaškodí…

 • ccc01

  A čo miera zavinenia? Veď tá inštalácia bola ako by to chceli na tie baby narafičiť… Podľa mňa selfie je zodpovedná za poškodenie iba toho prvého „umeleckého“ diela, ostatné by mali ísť na zodpovednosť toho, kto tie dominové kocky rozmiestnil.

 • MircoK

  Mohlo to byť síce poriadne pripevnené o podlahu alebo inak zabezpečené lebo hocikto sa mohol aj zakopnúť a nechtiac na tú inštaláciu spadnúť. Je síce prabda, že toto bola trošku iná situácia ale aj tak pochybilo podľa mňa aj múzeum, keď tak hodnotné veci nezabezpečili proti poškodeniu.

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+