MojAndroid

Samsung má na našom trhu z pohľadu skladacích telefónov s ohybným displejom špeciálnu pozíciu. Spomedzi všetkých výrobcov predáva jednoznačne najviac. Dôvodov je viacero. Tieto skladačky sú doslova nabité najmodernejšími technológiami, v ponuke sú za atraktívne ceny a ponúkajú vlastnosti, ktoré nemá žiadna iná konkurencia.

Dnes tu máme už v poradí štvrtú generáciu telefónov radu Galaxy Z Fold a Z Flip, pričom s každým novým modelom prichádzajú atraktívne vylepšenia. Tie ponúka aj nový Samsung Galaxy Z Flip4. Poďme sa pozrieť na jeho najlepšie vlastnosti, vďaka ktorým sme si ho zamilovali.

Malý smartfón s veľkým displejom

Práve toto je jedným z hlavných lákadiel novinky. Používatelia dnes doslova túžia po kompaktnom zariadení, no zároveň sa nechcú vzdať pohodlia v podobe veľkého displeja. Samsung Galaxy Z Flip4 je presne tým zariadením, ktoré perfektne spája tieto dve požiadavky.

V zatvorenom stave je naozaj maličký a zmestí sa do každého vrecka. Navyše, na stole vyzerá zaujímavo a neprehliadnuteľne. Veď ako často vidíte zariadenie tohto typu?

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Po otvorení sa vás vykukne plnohodnotný veľký displej s uhlopriečkou až 6,7 palca. A nie je to len taký obyčajný displej. Okrem toho, že je ohybný, patrí medzi to najlepšie na trhu. Tento Dynamic AMOLED 2X panel ponúka vysoké rozlíšenie, skvelú jemnosť a vďaka vysokému jasu aj pohodlnú čitateľnosť na priamom slnečnom svetle.

Tu to ale ani zďaleka nekončí. Jednou z jeho najlepších vlastností je obnovovacia frekvencia na úrovni až 120 Hz, ktorá používateľovi dodáva pocit ešte plynulejšieho zariadenia.

Na takomto špičkovom displeji si môžete pohodlne prezerať sociálne siete, fotografie či dokonca aj pozerať filmy, všetko v najvyššej kvalite.

Predĺžená výdrž a široké možnosti nabíjania

Smartfóny Samsung nie sú len samostatnými jednotkami, ale sú súčasťou neustále sa rozrastajúceho ekosystému. K mobilu neodmysliteľne patria aj inteligentné hodinky a bezdrôtové slúchadlá. Ideálnymi doplnkami ku Galaxy Z Flip4 sú napríklad nové slúchadlá Galaxy Buds2 Pro či hodinky radu Galaxy Watch5.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Okrem toho, že tieto zariadenia medzi sebou skvelo spolupracujú, nemusíte so sebou na cesty nosiť prakticky žiadnu nabíjačku. Na nabitie vám bude stačiť len váš nový Galaxy Z Flip4. Ako je to možné?

Ten totiž ponúka možnosť nabíjať ostatné zariadenia bezdrôtovo. Stačí hodinky alebo slúchadlá položiť na zadnú stranu telefónu a zariadenia sa bezdrôtovo nabijú. Je to maximálne pohodlné a rýchle.

Samsung Galaxy Z Flip4 sa samozrejme dokáže bezdrôtovo nabíjať aj sám, teda prostredníctvom bezdrôtovej nabíjačky, a to až výkonom 15 W. K dispozícii je aj klasické 25 W káblové nabíjanie, kedy smartfón nabijete z 0 na 100 % len za hodinku.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Skvelé sú nielen možnosti nabíjania, ale dôležitým vylepšením prešla aj batéria. Tá sa v porovnaní s predchodcom zväčšila a ponúkne bezproblémovú celodennú výdrž, čo je základom pre kvalitný smartfón.

Navyše, vďaka vonkajšiemu displeju s uhlopriečkou 1,9” a rozlíšením 512 x 260 pixelov vykonáte väčšinu úkonov bez toho, aby ste museli telefón otvoriť, čím ešte dokážete predĺžiť výdrž na jedno nabitie.

Špičkový výkon a príkladná podpora

Samsung nenechal nič na náhodu a do svojho skladacieho klenotu nasadil najvýkonnejší čipset, aký je momentálne možné v Android smartfóne mať. Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 je nielen výkonný, ale aj úsporný a nemá problémy s prehrievaním.

V preklade to znamená, že Samsung Galaxy Z Flip4 je extrémne rýchly telefón. Všetko funguje krásne, bez najmenšieho seknutia. Otváranie aplikácií je bleskové a bez problémov si môžete zahrať aj tie najnáročnejšie hry. Počas hrania sa môžete spoľahnúť aj na dvojicu kvalitných stereo reproduktorov, ktoré vás ešte viac vtiahnu do deja.

Tento telefón má doslova výkonu na rozdávanie. To sa môže hodiť v prípade, ak si ho plánujete nechať dlhšie. Možno 3 či 4 roky. Ani vtedy nebude určite patriť do starého železa.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Problémom, ktorý súvisí s tým, ako dlho vlastníte jedno zariadenie, zvykne byť to, že jeho softvér nie je aktuálny. To sa vám v prípade Samsungu nestane. Tento výrobca totiž ponúka jednoznačne najlepšiu softvérovú podporu spomedzi všetkých výrobcov Android telefónov.

Samsung Galaxy Z Flip4 nie je výnimkou. V pláne sú až 4 aktualizácie samotného operačného systému Android. Keďže novinka prišla na trh s Androidom 12, dostane Android 13, 14, 15 aj 16.

Obávať sa nemusíte ani o bezpečnosť. Bezpečnostné aktualizácie bude dostávať dokonca až 5 rokov. A čo je najlepšie, Samsung pre svoje skladacie modely vydáva bezpečnostné aktualizácie často ešte skôr, ako ich Google oficiálne zverejní.

Fotoaparáty a funkcie s nimi súvisiace

V rámci fotovýbavy by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že v porovnaní s predchodcom neprišlo k žiadnym zmenám. Avšak aj fotovýbava bola vylepšená.

Novinka dostala síce hlavný fotoaparát s rovnakým rozlíšením, avšak samotný snímač je podstatne väčší. A to znamená kvalitnejšie a detailnejšie fotografie cez deň a viac svetla v noci. Kvalita fotografií je vďaka tomuto novému snímaču opäť posunutá o level vyššie.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nechýba tu samozrejme ani optická stabilizácia obrazu či špeciálny režim pre fotenie nočných záberov. Samsung Galaxy Z Flip4 sa fotografiami môže bez problémov porovnávať s tými najlepšími.

Hlavným snímačom to nekončí, k dispozícii je aj obľúbený ultra-širokouhlý objektív s rozlíšením 12 megapixelov, ktorý sme už mali možnosť vidieť v niektorých vlajkových lodiach Samsungu. Vyznačuje sa výbornými detalami, skvelým dynamickým rozsahom a najmä uhlom záberu až 123 stupňov. Čerešničkou na torte je možnosť natáčať 4K video pri 60 snímkach za sekundu.

Funkcie “navyše”

Bola by škoda nevyužiť nový typ konštrukcie trochu kreatívne. Vďaka kvalitnému pántu je možné zariadenie otvoriť prakticky do akéhokoľvek uhla. Napríklad aj do tvaru notebooku.

V takomto stave môžete napríklad vytvárať fotografie, pričom spodná strana telefónu poslúži ako statív. Ideálne je to napríklad pre náročnejšie zábery vyžadujúce statív, prípadne na fotenie skupiniek ľudí.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V “notebookovom” režime je možné aj pohodlné vybavovanie videohovorov, keďže v ohybnom displeji sa nachádza selfie fotoaparát s rozlíšením 10 megapixelov. Videohovory tak naberú úplne iný význam.

Vyskúšajte si novinky od Samsungu naživo spolu s nami

Je to tak. Smart Roadshow sa po trojročnej prestávke vracia a po Košiciach mieri do Banskej Bystrice. V srdci stredného Slovenska budeme nielen my, ale príde tam aj Samsung a ukáže svoje najhorúcejšie zariadenia. Tešiť sa môžete napríklad na Galaxy Z Flip4, Z Fold4, najnovšie slúchadlá Glaaxy Buds2 Pro, hodinky série Galaxy Watch5, či špičkový tablet Galaxy Tab S8 Ultra.

Takže neváhajte a príďte už 19. novembra 2022 do Banskej Bystrice, vidíme sa v hoteli Dixon. Nezabudnite sa zadarmo registrovať, pretože chýbať nebude ani žrebovanie, v rámci ktorého môžete vyhrať hodnotné ceny.

14.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+