MojAndroid

Samsung už dnes predstavuje svoje novinky. A rozhodne sa máme na čo tešiť. Do portfólia pribudnú nové zariadenia radu Galaxy Note 20 a tiež TOP tablety Galaxy Tab S7. Ponuka sa rozšíri aj o nástupcu hodiniek Galaxy Watch a prídu aj nové bezdrôtové slúchadlá Buds Live.

(článok priebežne aktualizujeme)

17:40 Končíme. Dovidenia priatelia.

17:39 Ceny a dostupnosť – všetky nájdete v článkoch.

17:33 Krátky segment otázok a odpovedí. V skratke: Samsung neprestane inovovať, bezpečnosť dát berie veľmi vážne a pomáhal počas koronakrízy.

17:28 Skladateľné smartfóny a 5G sa stávajú novými piliermi, na ktorých ide Samsung odteraz stavať.

17:25 Predobjednávky začnú 1. septembra. Samsung sa vtedy podelí o viacero informácií o celom produkte. Dnešok je teda skôr takou malou ochutnávkou.

17:24 Prapracovaný pánt. Silnejší a umožňujúci otvorenie vo viacerých uhloch.

17:22 Na displej je používaná UTG technológia – tenučké sklo, ktoré je veľmi flexibilné a odolné.

17:19 6 mm hrubé telo, 6,2-palcové displeje, pri otvorení 7,6-palcová uhlopriečka. Prepracovaná odolnosť voči nástrahám reálneho života.

17:15 Drobné “prekvapenie” na záver Samsung Galaxy Z Fold 2.

17:14 Zverejnené boli oficiálne reklamné spoty.

17:11 Samsung ako jeden z prvých bude na svojich smartfónoch ponúkať funkciu Nearby Share. Prepojí to s technológiou UWB pre ešte jednoduchší prenos.

17:10 Vyzerá to tak, že sa blížime do cieľovej rovinky.

17:09 120 cvičených programov nájdeme v aplikácii Samsung Health.

17:08 Samsung Galaxy Watch3 bude parťákom pre fitnes, no pomôže aj so správnym spánkom. Teoreticky…

17:05 Zaujímavé sú EKG a meranie krvného tlaku, no tých sa na Slovensku nedočkáme.

17:03 Samsung Galaxy Watch3 má byť digitálnym osobným asistentom, ktorý pomôže so zdravým aj zvládaním pracovných úloh.

17:01 Ideme do finálne. Formálne predstavenie Samsung Galaxy Watch3 začína.

16:59 Aktívne potláčanie okolitého šumu. Samsung ekosystém umožní aj zdieľanie mediálneho obsahu (z tabletu/smartfónu) do viacerých Samsung Galaxy Buds Live v okolí.

16:57 V skratke: malé štýlové “fazuľky” s vysokým komfortom, skvelým zvukom a dobrou výdržou – 6 hodín nonstop prehrávania na jedno nabitie.

16:53 Prezentácia prechádza na slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live.

16:52 Samsung Dex bude na Note20 fungovať aj bezdrôtovo.

16:51 V žiadnom prípade nepôjde o exkluzivitu pre zariadenia o Samsungu. xCloud si budeme môcť vychutnať aj na zariadeniach iných značiek. U nás už od 15.septembra. Note20 má byť akýmsi “referenčným smartfónom”, kde “bude zážitok najlepší”.

16:46 Spomínané cloudové hranie Xbox hier – Project xCloud. V skratke ide o to, že cez aplikáciu Xbox Game Pass pre Android bude možné hrať konzolové hry na smartfónoch a tabletoch. Treba na to aktívne predplatené v službe Xbox Game Pass Ultimate, čo vychádza asi na 13€/mesačne. Samsung bude k vybraným zariadeniami pridávať kódy so skúšobnými licenciami – 3 mesiace pri Note20.

16:44 Neskôr tento rok má pribudnúť aj možnosť pre používanie Samsung Galaxy Tab S7 ako sekundárnej obrazovky pre Windows 10 počítače.

16:42 Na Galaxy Note20 bude prítomná funkcia Link to Windows pre jednoduché prepojenie s počítačom s Windows 10 cez systémovú aplikáciu Your Phone. Tá umožňuje aj používanie mobilných aplikácií z rozhrania PC – zrkadlenie obsahu.

16:39 Outlook, OneNote, Microsoft To-Do či Microsoft Teams. Všetky tieto aplikácie budú lepšie spolupracovať s ekosystémom Samsungu. Väčšinou sa to týka prenosu dát.

16:38 Samsung celkom prirodzene vylepšil svoje vlastné aplikácie, aby lepšie fungovali so stylusom S Pen.

16:36 Používateľský zážitok má byť v prípade Samsung Galaxy Tab S7 podobný tomu z PC. Na tablete si budeme môcť vychutnať hry z konzoly Xbox One – cez službu Project xCloud.

16:33 Podporuje simultálny beh troch aplikácií pre lepší multitasking. Aj v tomto prípade je samozrejmosťou S Pen. Podobne ako v prípade smartfónov Note20, aj tu došlo k obrovskému skoku v odozve – na 9ms.

16:31 Dostupný bude v dvoch prevedeniach S7 a S7+. Má ísť o najtenší tablet vo svojej kategóri.

16:29 Ideme na Samsung Galaxy Tab S7.

16:28 Dosiahnuté to má byť jednak použitím umelej inteligencie pre predikciu pohybu hrotu, ako aj vyššou obnovovacaou frekvenciou displeja – to však platí len pri Note20 Ultra – spomínaných 120 Hz.

16:25 To, že súčasťou novej generácia Note bude S Pen neprekvapí vôbec nikoho. Bez toho by to jednoducho nešlo. Samsung sa zameral na dosiahnutie prirodzenejšieho pocitu pri používaní tohto stylusu. Priblížiť by sa to vraj malo písaniu na papier. Očakávať máme omnoho rýchlejšiu odozvu – 9 ms.

16:22 Cieľom bolo vytvoriť dlhotrvajúci dizajn, ktorý odoláva rýchlokvaseným trendom dnešnej rýchlej doby.

16:20 Smartfóny sú vybavené trojicou snímačou na zadnej strane. Produkovať majú vynikajúce výsledky.

16:19 Note 20 Ultra je vybavený displejom so 120 Hz odozvou a chráni ho nové Corning Gorilla Glass. Základný model Note20 do vienka dostal 60 Hz odozvu.

16:17 Prichádza predstavenie smartfónov Galaxy Note20 a Note 20 Ultra.

16:17 Pripravených je päť produktov. Každý sám o sebe predstavuje skvelé zariadenie, no spolu vytvárajú jedinečných ekosystém.

16:16 Dnes sa dočkáme predstavenia smart hodiniek, slúchadiel, tabletu a prevratných smartfónov Note 20, ktoré majú výkon ako PC.

16:15 Zástupcovia Samsungu zatiaľ vysvetľujú, ako sa svet zmenil v ostatných mesiacoch. Ľudia sa dnes na technológie spoliehajú viac, než kedykoľvek predtým. Preto je potrebné zvoliť nový prístup pri návrhu zariadení.

16:07 Dámy a páni, začíname.

5.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+