MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Hardvérová klávesnica

Za približne 130 € je k tomuto tabletu možné zakúpiť originálne puzdro s klávesnicou, ktoré ponúka aj držiak na S Pen. Tablet sa s týmto doplnkom stane oveľa použiteľnejší hlavne čo sa režimu DeX týka. Klávesnica sa k zariadeniu pripojí jednoducho, pomocou magnetov a pinov na pravom boku zariadenia. Pri prvom pohľade síce nevyzerá ako jedna z najkvalitnejších, no musíme uznať, píše sa na nej naozaj výborne. A to je presne to, o čo ide. Ergonómia je pri vysokom pracovnom zaťažení dôležitá a Samsung to veľmi dobre vie. Navyše klávesnicu je možné zložiť a vtedy poslúži ako ochranný obal vášho Samsungu Galaxy Tab S.

My sme zariadenie používali v režime DeX s bluetooth myšou a spomínanou klávesnicou. Pocit je to výborný, pred sebou sme mali naozaj miniatúrny počítač prakticky bez obmedzení. Aj niekoľko riadkov tejto recenzie sme napísali priamo s týmto zariadením, takže rozhodne odporúčame. Na veľmi dlhé texty by sme asi radšej zvolili klasickú veľkú klávesnicu. Klasickým problémom počas využívania DeX-u je nemožnosť prehodiť klávesy Y/Z, takže ak ste zvyknutí na QWERTZ rozloženie, musíte sa prispôsobiť a zvyknúť si na to, že Z a Y sú prehodené.

Batéria

Zariadenie obsahuje na svoju hrúbku batériu so slušnou kapacitou 7300 mAh. V kombinácii s úsporným procesorom, dobrým vyladením systému a samozrejme úsporným AMOLED displejom je výdrž tohto tabletu veľmi slušná. Veľmi náročný deň prevádzky zvláda úplne bez problémov, pokiaľ ho nevyužívate na maximum, pár dní s vami vydrží. My sme ho však využívali čo najviac, ako sa dalo. S výdržou sme boli veľmi spokojní.

Otestovali sme samozrejme aj rýchlosť nabíjania. Počas testu sme namerali tieto hodnoty:

 • 15 min: 10 %
 • 30 min: 19 %
 • 45 min: 29 %
 • 60 min: 38 %
 • 90 min: 57 %
 • 120 min: 76 %
 • Plné nabitie: 2:58

Tieto čísla nie sú nijako malé, no je potrebné si uvedomiť fakt, že batéria zariadenia má kapacitu až 7300 mAh, čo je veľmi slušné. V našej tabuľke rýchlosti nabíjania dokonca predbehol niektoré smartfóny s oveľa menšou batériou.

V nastaveniach batérie nechýba ani režim jej šetrenia. Ten je možné nastaviť v dvoch základných krokoch. Režim stredného šetrenia energie a režim maximálneho šetrenia energie. Stredné šetrenie automaticky zníži jas displeja, obmedzí výkon procesora a obmedzí používanie sietí na pozadí. Ten maximálny je oveľa zaujímavejší. Okrem toho, čo dokáže stredný, pridáva čierne pozadie a fungujú len určité najdôležitejšie funkcie, ako sú telefonovanie, správy, internet či kalendár. Tento režim dokáže výdrž zariadenia predĺžiť v núdzových prípadoch o celkom slušnú dobu.

Záverečné hodnotenie: Toto sa Samsungu podarilo

Konečne sa nám dostal do rúk tablet s Androidom, ktorý rozhodne stojí za to. Ponúka výkonný procesor a nekompromisnú výbavu, ktorá vo svete tabletov nemá obdoby. Na krásny displej s vysokým rozlíšením je radosť pozerať. Dizajnovo sa Samsung Galaxy Tab S4 rozhodne podaril, využité boli prémiové materiály. Keď ho chytíte do ruky, máte pocit kvalitne spracovaného zariadenia, čím rozhodne aj je. Nesklame multimediálnou výbavou, ktorá patrí medzi to najlepšie, čo môžeme nájsť. Na prácu je zariadenie ako stvorené, režim Dex mu dáva oproti konkurencii obrovskú výhodu. Čerešničkou na torte je dotykové pero S Pen, na ktoré jednoducho nesmieme zabudnúť. Na druhú stranu, možno by potešil skener odtlačkov prstov či cena by mohla byť trochu nižšia. Rovnako by Samsung konečne mohol vyriešiť QWERTY rozloženie externej klávesnice pri režime Dex a ponúknuť už aj pre nás štandardné QWERTZ.

Cena zariadenia je aktuálne 699 € za WiFi verziu, pokiaľ máte záujem o verziu s WiFi a LTE, budete si musieť pripraviť 759 €.

7.8

Samsung Galaxy Tab S4 10.5

Samsung Galaxy Tab S4 10.5 je momentálne najlepší Android tablet, aký si môžete kúpiť. Samsung si za svoju kvalitu však nechá aj poriadne zaplatiť, s cenou začínajúcou na 699 € je to zároveň aj najdrahší Android tablet súčasnosti. Negatíva sa hľadajú len veľmi ťažko. Jedná sa o všestranné zariadenie, ktoré je ako stvorené na prácu ale aj na zábavu. Procesor Snapdragon 835 zaisťuje dostatočný výkon a fotoaparát patrí medzi tie lepšie. Príjemným bonusom, ale aj pracovným nástrojom je staré známe pero S Pen. V spojení s klávesnicou sa z tabletu stáva plnohodnotný pracovný nástroj. Podčiarkuje to aj režimom DeX, ktorý teraz spustíte bez nutnosti pripájania externého zariadenia. Obrazovka sa v tomto režime viac podobá na klasický Windows a práca s oknami je tak omnoho jednoduchšia. Mínusom je okrem vyššej ceny chýbajúci skener odtlačkov prstov alebo klávesnica, ktorá sa nedá prepnúť do QWERTZ rozloženia namiesto QWERTY.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
80 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Kvalitné spracovanie
 • Režim DeX
 • 4 reproduktory
 • Výkon
 • Kvalitný displej
 • S Pen

 • Cena
 • Nemožnosť prepnúť QWERTY rozloženie HW klávesnice na QWERTZ
 • Chýbajúci skener odtlačkov prstov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+