MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá: Silný multimediálny spoločník

Pred sebou máme zariadenie, ktoré je na konzumáciu multimédií priam stvorené. Obsahuje všetko dôležité, čo by multimediálne zariadenie malo mať, no ponúka toho aj oveľa viac. Hlavným znakom Samsungu Galaxy Tab S4 v oblasti multimédií je komplexnosť. Nenájdete na ňom prakticky nič, čo by mohlo chýbať. Základom multimediálneho zariadenia je kvalitný displej. Ten tablet rozhodne obsahuje. Veľká uhlopriečka, vysoké rozlíšenie a kvalita podania farieb z neho robia asi najlepší Android tablet súčasnosti na sledovanie multimediálneho obsahu, či už sa jedná o fotografie alebo videá. Všetko bez problémov a vo vysokej kvalite.

Multimediálnemu zariadeniu nesmie chýbať poriadny reproduktor. Tu sa však môžete pripraviť na reproduktory 4. Na spodnej strane dva, na vrchnej rovnako. Ich celkový prejav hodnotíme veľmi kladne, zariadenie hrá naozaj hlasno a kvalita zvuku taktiež nie je na zahodenie. Svoju zásluhu na tom má určite aj firma AKG, s ktorou Samsung, čo sa týka hudobného prejavu, spolupracoval. Nechýba ani podpora Dolby Atmos. V prípade, že sa hráte a tablet držíte na šírku dva z nich zakryjete. To ale nemení nič na fakte, že stále vám dva zostávajú, takže úplne stíšenie sa nekoná. Zvukový prejav nás proste veľmi milo prekvapil. Jediným nedostatkom môže byť slabší prednes hlbších tónov.

Pokiaľ by sa vám niečo na zvuku nepáčilo, môžete si ho celkom podrobne upraviť podľa seba. Stačí vojsť do  nastavení zvuku a zvoliť položku Kvalita zvuku a efekty. Ako prvú možnosť máte Dolby Atmos. To môžete zapnúť alebo vypnúť. Ďalej si môžete nastaviť ekvalizér. Štandardne je k dispozícii týchto 6 prednastavených možností:

  • Normálne
  • Pop
  • Klasika
  • Jazz
  • Rock
  • Prispôsobené

Pokiaľ ste naozajstný hudobný fanúšik, môže prísť vhod aj manuálne nastavenie ekvalizéru až v 9 frekvenčných úrovniach, prípadne len jednoducho pridať basy či výšky. Špecialitkou je funkcia Adapt Sound, ktorá dokáže zvuk prispôsobiť priamo vám. Nastavenia zvuku sú teda veľmi bohaté a každý si určite nájde to, čo mu najviac vyhovuje.

Ďalšou výhodou je ponechanie 3,5 mm audio konektora pre slúchadlá. Niekto by mohol namietať, že je to zbytočnosť, no niekedy sa môže hodiť. Pokiaľ doma vlastníte nejaké slúchadlá, pravdepodobne majú práve takýto konektor. To znamená, že s ich pripojením nebude žiadny problém. My sme, samozrejme, vyskúšali aj pripojenie Bluetooth slúchadiel. Tablet s nimi spolupracovať veľmi dobre, strata signálu, prípadne krátke prerušovanie spojenia či záseky sme nezaznamenali.

Fotoaparát: Nestratí sa ani medzi smartfónmi

V kategórii tabletov nehrá fotoaparát nejakú významnú úlohu. Z tohto dôvodu sa na tento prvok výrobcovia veľmi nesústreďujú, i keď sa na tabletoch, samozrejme, nachádza. Na rýchle momentky sa predsa len môže hodiť. Dôležitejším prvkom na týchto zariadeniach je pravdepodobne predný fotoaparát, ktorý môže poslúžiť napríklad na videohovory. Poďme však pekne po poriadku. Hlavný snímač na zadnej strane disponuje rozlíšením 13 megapixelov a clonou f/1.9. Nechýba ani automatické zaostrovanie.

Fotoaparát fotografuje štandardne v pomere strán 4:3, pričom fotografia má v takomto prípade maximálne rozlíšenie 13 megapixelov (4128 x 3096 pixelov). Je možné zvoliť aj formát 1:1 či 16:9. V týchto prípadoch sa však musíte pripraviť na nižšie rozlíšenie. Pri 16:9 sa dostávame maximálne na 9,6 Mpix (4128 x 2322 pixelov), 1:1 zase 9,5 Mpix (3088 x 3088 pixelov).

Počas fotografovania si môžete vybrať z množstva efektov. V PRO režime si používateľ dokáže manuálne nastaviť vyváženie bielej a ISO. Uzávierka či manuálne zaostrovanie však chýbajú. Nechýba samozrejme ani funkcia HDR.

Výsledné fotografie sú za dobrého osvetlenia veľmi pekné. Nechýbajú detaily a zariadenie celkom slušne reprodukuje aj farby. S ubúdajúcim svetlom je to však už horšie. Medzi tabletmi sa jednoznačne jedná o jeden z najlepších fotoaparátov. Keby sme ho však mali porovnať so smartfónmi, tu by už značne strácal. Treba si ale uvedomiť, že tablet nie je zariadenie určené na fotografovanie. Na rýchle momentky či odfotenie dokumentov je viac než schopný.

Ukážkové fotografie

So Samsungom Galaxy Tab S4 nebude problém natočiť ani video. To zvládne maximálne vo Full HD rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu. Kvalitou by sme videá označili za priemerné, v prípade tabletov za nadpriemerné. Farby sú vcelku reálne, potešilo nás rýchle preostrovanie. Digitálna stabilizácia obrazu odvádza celkom slušnú prácu. Digitálnu stabilizáciu je možné v nastaveniach jednoducho vypnúť, no nevieme, prečo by ste to robili.

Ukážkové video

Prepnutie na predný fotoaparát uskutočníte tlačidlom priamo na displeji, ktoré sa nachádza neďaleko spúšte fotoaparátu. Ten disponuje rozlíšením 8 megapixelov a zvládne nahrávať video vo Full HD rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+