MojAndroid

Na poli androidových tabletov sa toho veľa nedeje. Raz za čas sú predstavené nové modely, no tie sú určené hlavne nenáročným zákazníkom, ktorí si na nich maximálne pozrú nejaké videá na Youtube, prípadne ich využívajú na komunikáciu na sociálnych sieťach. Boom okolo tabletov jednoducho opadá. Nájsť kvalitný pracovný nástroj v rámci Android tabletov je dnes priam nemožné. Alebo nie je? Posledný vlajkový tablet od Samsungu, Tab S3 bol predstavený približne pred rokom a pol, dnes tu máme jeho nástupcu, Samsung Galaxy Tab S4. Je to všestranný prístroj, s ktorým dokážete pracovať, využívať multimediálne funkcie a čerešničkou na torte je pero S Pen, ktoré posúva jeho funkcionalitu na vyšší level.

Balenie: Ničím neprekvapuje

Predajné balenia tabletov zvyknú byť chudobnejšie ako tie k smartfónom. Tablet k nám dorazil v štandardnej čiernej krabici, na ktorej je modrým písmom napísané Tab S4. V balení aktuálne najvýkonnejšieho tabletu s operačným systémom Android sa okrem samotného zariadenia nachádza samozrejme nabíjačka a kábel s USB-C konektorom. Okrem nich tu však nájdeme aj dotykové pero S Pen, ktoré je oproti tým, ktoré poznáme zo smartfónov radu Note hrubšie a väčšie. Nechýbajú k nemu ani náhradné hroty. Tie Samsung dodáva ku každému zariadeniu, ktoré pero podporuje. Tu je ich dokonca až 5. Pre porovnanie, balenie Samsungu Galaxy Note 9 obsahuje len 3 takéto hroty. Nechýba samozrejme ani kovový nástroj, pomocou ktorého ich jednoducho vymeníte. Okrem tohto príslušenstva sa ďalej v balení nachádza už len stručná príručka a nástroj na vyberanie SIM karty.

Konštrukcia a dizajn: Ide s dobou

Už pri prvom pohľade na zariadenie vám príde na um myšlienka, že toto nemôže mať uhlopriečku vyše 10 palcov. Tablet pôsobí naozaj veľmi malým dojmom. Môžu za to hlavne rámčeky, ktoré sú naozaj minimálne. Samozrejme, mohli by byť menšie, ale pravdepodobne by tým utrpela celková ergonómia ovládania. Predsa len je to tablet a za niečo ho musíte chytiť. Keď Samsung Galaxy Tab S4 chytíte do ruky, určite vás dostane. Krásny displej, prijateľná hmotnosť, minimálne rámčeky a hlavne hrúbka zariadenia mu pridávajú punc exkluzivity. Keď k tomu pridáme sklenené prevedenie, dostávame jeden z najkrajších tabletov vôbec. Na test máme čiernu verziu, ktorá obsahuje aj čierny kovový rámik, do ktorého je zasadená predná aj zadná sklenená strana.

Kvalita spracovania je na vynikajúcej úrovni. Nič iné sme však od vlajkového modelu za nemalé peniaze ani nečakali. V ruke sa vďaka svojim rozmerom a hmotnosti 483 gramov drží naozaj pohodlne. Jediným problémom inak dokonalej konštrukcie je fakt, čierna zadná strana zachytáva odtlačky prstov. V poslednom čase sme sa však s týmto faktom pomaly zmierili, keďže rovnako sú na tom aj smartfóny, ktorých telo je vyhotovené zo skla.

Prednej strane dominuje veľký displej. Nad ním sa nachádza objektív predného fotoaparátu, vedľa ktorého sú umiestnené všetky potrebné senzory. Okrem toho sa na prednej strane nenachádza už nič. Nenájdeme tu ani skener odtlačkov prstov, ako tomu bolo u predchodcu. Ten vlastne na zariadení nenájdeme vôbec. Pri pohľade na hornú stranu si všimneme dvojicu reproduktorov. To ale nie je všetko, na strane spodnej sa nachádzajú ďalšie dva. Tablet tak spolu obsahuje až 4 reproduktory, čo dáva tušiť, že kvalita prehrávaného zvuku bude na vysokej úrovni.

Na spodnej strane sa okrem spomínaných reproduktorov nachádza USB-C konektor a výrobca nezabudol ani na 3,5 mm audio jack. Zadná strana je vcelku strohá. V jej vrchnej časti nájdeme objektív 13-megapixelového fotoaparátu, pod ktorým sa nachádza LED blesk. Ďalej tu už okrem rôznych nápisov nenájdeme nič. Nápis SAMSUNG je štandardný, no nachádza sa tu ešte jeden, zaujímavejší. “Tuned by AKG”. To dáva tušiť, že na kvalite reprodukcie spolupracovala aj veľmi známa značka, ktorá sa venuje hudbe a hudobnému príslušenstvu.

Konštrukčne sa tak jedná o veľmi podarené zariadenie, ktoré bude svojho majiteľa dostatočne reprezentovať. Kombinácia kovu a skla s minimálnymi rámčekmi a krásnym displejom nebude určite nikomu prekážať. Jediným mínusom konštrukčného spracovania teda zostávajú všadeprítomné odtlačky prstov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+