MojAndroid

Aktualizácia na Android Oreo pre Samsung Galaxy S8 priniesla podporu pre zmenu displeja smartfónu na trackpad, čím sa eliminovala potreba externej myši použitím zariadenia DeX Station. Potom Galaxy Note 9 priniesol možnosť spustenia v DeX móde iba pomocou USB-C – HDMI redukcie, teda funkciu, ktorú ponúka aj Galaxy Tab S4. Vďaka platforme Android Pie, DeX mód prichádza aj na Galaxy S9 a S9+.

DeX bez nutnosti pripojenia príslušenstva

Android Pie firmvér pre Galaxy S9 a S9+ odhalil množstvo funkcií, ktoré budú predstavené v rámci ďalšej významnej aktualizácie vlajkových lodí Samsungu. Schopnosť ponúknuť desktopový zážitok bez použitia Samsung DeX Station alebo DeX Pad je jednou z nich. Funkciu môžeme vidieť na Galaxy S9+ vo videu XDA-Developers a vyzerá to tak, že funguje presne ako na Galaxy Note 9. To nie je prekvapujúce, keďže S9+ aj Note 9 disponujú Exynos 9810/Snapdragon 845 SoC a tiež 6GB RAM.

Klasický Galaxy S9 by mal tiež dostať túto funkciu, napriek tomu, že disponuje 4GB RAM (Galaxy Tab S4 má rovnaký “objem” pamäte a v DeX móde dokáže fungovať úplne v pohode). Uvidíme, či vstavaný DeX mód v Galaxy S9/S9+ prinesie viac používateľov tejto funkcie.

Náš tip
Samsung DeX 2018 (DeX Pad): Druhé pokračovanie DeX-u | Recenzia

 

1.11.2018
Zdroj: sammobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+