MojAndroid

Smartfóny série Samsung Galaxy S22 získavajú nové funkcie fotoaparátu pre astrofotografiu. Tie sa už nachádzajú na niektorých konkurenčných špičkových smartfónoch, vrátane série Google Pixel. Informuje o tom portál SamMobile.

V aplikácii Expert Raw nájdu majitelia smartfónov Galaxy S22 funkciu Astrophoto

Spoločnosť Samsung oznámila, že do fotoaparátu Galaxy S22 prináša funkcie súvisiace s astrofotografiou pomocou novej aplikácie Expert RAW. V aplikácii Expert RAW môžu nadšenci nájsť funkciu Astrophoto. Vďaka nej dokážu zachytiť jasné fotografie hviezd, súhvezdí a aktivity tmavej oblohy.

Samsung Galaxy S22 fotoaparáty
Fotoaparát smartfónu Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pokročilé algoritmy AI fotoaparátu totiž použijú viacsegmentačné a viacsnímkové spracovanie na zachytenie týchto záberov. K dispozícii je aj funkcia Sky Guide, ktorá umožňuje používateľom presne určiť polohu súhvezdí, skupín hviezd a hmlovín.

Náš tip
Tieto Samsung telefóny dostanú Android 13 a One UI 5. Vieme kedy

Aplikácia ponúka aj funkciu Multi-Exposure, ktorá umožňuje zachytiť viacero záberov tej istej scény a potom ich prekryť na seba, čím vznikne kvalitnejší záber. Funkcie Astrophoto a Multi-Exposure  nájdu používatelia v sekcii Špeciálne fotografie najnovšej verzie aplikácie Expert RAW.

Čo prináša aplikácia Camera Assistant?

Spoločnosť Samsung taktiež vydala pre smartfóny série Galaxy S22 aplikáciu Camera Assistant. Tá prináša možnosť povoliť alebo zakázať určité funkcie v aplikácii fotoaparátu. Môžete zakázať Auto HDR alebo  zakázať automatické prepínanie šošoviek. Môžete tiež prinútiť fotoaparát, aby používal prirodzenú úroveň priblíženia a prestal používať digitálny zoom.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ďalej umožňuje zmeniť počet obrázkov, ktoré má aplikácia fotoaparátu zachytiť počas používania časovača. Môžete tiež zjemniť detaily na snímke, nahrávať videá dlhým stlačením spúšte v režime Foto a zobraziť náhľad hľadáčika fotoaparátu na monitore pripojenom cez HDMI bez ponuky fotoaparátu a tlačidiel.

Aplikácia tiež umožňuje rýchlejšie snímanie obrázkov pomocou funkcie Faster Shutton. Táto funkcia sa hodí pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich objektov. Či už ide o športovcov, domáce zvieratá alebo vozidlá.  Samozrejme môže byť kvalita obrazu nižšia ako obvykle, ale získate aspoň nerozmazaný a ostrý obraz.

Náš tip
Máte vo svojom Androide vírus? Na jeho odstránenie nemusí stačiť ani obnovenie továrenských nastavení
31.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+