MojAndroid

Samsung pokračuje v pravidelnom aktualizovaní svojich podporovaných smartfónov. Po tom, čo pred pár dňami došlo k vydaniu aktualizácie pre rad Galaxy S21, aktuálne na rad prichádza aj produktová rodina Galaxy S20. Na tému upozornil portál SamMobile.

Najnovšia aktualizácia je primárne zameraná na vylepšenie zabezpečenia a odstránenie možných zraniteľností, no prináša so sebou aj drobné vylepšenie.

Lepšia bezpečnosť aj vylepšenie pre Quick Share

V základe je distribuovaná májová bezpečnostná aktualizácia pre celý rad Galaxy S20. Nesie označenie G98xxXXU7DUDB a jej veľkosť dosahuje približne 620 MB. Dostupnosť už bola hlásená v Nemecku, takže je len otázkou času, kým dorazí aj na Slovensko.

Jej súčasťou je však aj vylepšenie pre funkciu Quick Share, ktorá slúži na rýchle zdieľanie obsahu medzi smartfónmi Galaxy. Funkcia by po aktualizácii mala byť dostupná ak zo sekcie rozšírených možností (Advanced Features).

Okrem toho sa v popise najnovšej aktualizácie nachádza aj všeobecná formulka o vylepšení fotoaparátu. Samsung ale bližšie nešpecifikuje o čo presne by malo ísť. Všeobecný predpoklad je taký, že aktualizácia trochu zlepší kvalitu zachytávaných snímok. Nechýba ani informácia o celkovom vylepšení stability, oprave chýb a optimalizácii výkonu smartfónu.

Smartfón by vás mal na dostupnosť aktualizácie upozorniť automaticky. Ak by sa tak dlhší čas nedialo, tak si aktuálny stav môžete overiť v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a inštalovať.

Ako pri každej inštalácii systémovej aktualizácie, aj v tomto prípade platí, že batériu smartfónu by ste mali pred úkonom nabiť na dostatočnú úroveň – 60 až 70%.Postaráte sa tým o to, že batéria sa počas inštalácie nevybije a systém potenciálne nepoškodí.

Samsung Galaxy S20+

Májová aktualizácia pre Galaxy S20 | Foto: SamMobile.com

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

Čo sa týka pravidelného aktualizovania produktov, aktívna je aj konkurencia. Huawei  priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. OnePlus pred časom aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro a koncom minulého mesiaca sa dostalo aj na OnePlus Nord.

Motorola na Android 11 aktualizovala svoje smartfóny Motorola moto hyper a Motorola moto g 5G plus. Japonská spoločnosť Sony spustila po novom roku aktualizáciu pre kúsky Xperia 10 IIXperia 5 II alebo Xperia 1 a 5. Xiaomi aktualizoval množstvo svojich smartfónov vrátane modelov samostatnej značky Redmi. Príkladom je Redmi Note 9S alebo Redmi Note 7 Pro.


Motorola moto g 5G plus

Náš tip
Motorola moto g 5G plus: Android 11 je dostupný už aj na Slovensku
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+