MojAndroid

Používatelia smartfónov Galaxy S20, sa už nejaký ten čas tešia z aktualizácie na Android 11. Samsung však dbá na spokojnosť svojich zákazníkov a podľa informácií na portáli sammobile.com, servíruje celej rade smartfónov Galaxy S20 (S20, S20+, S20 Ultra) ďalšiu, veľkú aktualizáciu.

Veľká aktualizácia pre smartfóny z radu Galaxy S20 výrazne vylepšuje jeho fotoaparát

Spomínaná aktualizácia prichádza pre tieto tri smartfóny s označením G98xxXXU7DUC7 a jej veľkosť činí približne 500 MB. Na jej stiahnutie sa teda odporúča použiť sieť Wi-Fi, aby ste sa tak vyhli neočakávane vysokým účtom za mobilné dáta. Update je aktuálne dostupný len pre používateľov nachádzajúcich sa na území Nemecka.

Samsung Galaxy S20 (12)
Samsung Galaxy S20 | Zdroj: Jakub Marcin

Samsung uvádza, že daná aktualizácia zlepšuje výkon fotoaparátu. Po jej stiahnutí a následnom nainštalovaní, sa žiaľ v prostredí fotoaparátu nenachádzajú žiadne nové funkcie. Z tohto dôvodu je jasné, že sa zameriava predovšetkým na kvalitu obrazu, stabilizáciu a spracovanie fotografií. Táto aktualizácia tak, ako všetky ostatné obsahuje aj ďalšie iné opravy chýb a zabezpečenia.


O dostupnosti pre slovenských používateľov však veľa nevieme. Predpokladá sa, že by aktualizácia mala doraziť v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní. Ak už aktualizáciu máte, môžete nám o tom dať vedieť dole v komentároch.

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

V poslednej dobe sa najviac hovorí najmä o veľkých aktualizáciách na Android 11 a bezpečnostné záplaty idú mierne do úzadia. Novej verzie systému Android sa dočkali napríklad smartfóny od Samsungu, konkrétne Galaxy A50, Galaxy A51 a Xcover Pro Galaxy Fold.

O svoje smartfóny sa aktualizáciami stará aj spoločnosť LG, ktorá nedávno spustila aktualizáciu pre LG WingXiaomi taktiež aktualizuje svoje smartfóny na najnovší Android a len nedávno dostali update zariadenia Mi 10T, Mi 10T Pro a Redmi Note 9S. Nokia sa taktiež príkladne činí a aktuálne dostal na Slovensku aktualizáciu aj model Nokia 8.3. Aktualizáciu na Android 11 dostal aj smartfón OnePlus Nord.

Náš tip
Tento rok sa na naše cesty vrátia Street View autá
19.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+